Сумщина

0
221

У Сумах буде технопарк
Цими днями Сумська міська рада прийняла рішення про створення у місті технопарку. Він розташується на площі 24 гектари поблизу заводу «Центролит».
Ті, хто братимуть практичну участь у формуванні парку, матимуть низку пільг та бонусів, які стимулюватимуть розвиток того чи того виду бізнесової діяльності. Зокрема, в митному оподаткуванні, платі за землю тощо.
Але для того, щоб задум став реальністю, ще потрібні згода депутатів міської ради та Міністерства економічного розвитку, які незабаром розглядатимуть відповідну концепцію і, схоже, підтримають ініціативу.
Розвиватися Сумщині допомагає ЄС
Нещодавно Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України підтримало 7 проектів регіонального розвитку на суму понад 40 мільйонів гривень, які можуть реалізуватися на Сумщині за кошти держбюджету, отримані від ЄС.
За словами т.в.о. голови Сумської ОДА Миколи Подопригори, область активно співпрацює з ЄС, втілюючи ті чи ті проекти.
Зокрема, ЄС загалом підтримав понад 160 ініціатив слобожанського краю на суму понад 40 мільйонів гривень. Це насамперед зведення ЦНАПів, прокладання водогонів, облаштування вуличного освітлення, створення обслуговуючих кооперативів тощо.
У рамках нещодавно підтриманих проектів будуть придбані 27 санітарних автомобілів для обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, пересувний діагностично-лабораторний комплекс (амбулаторія) для обласної клінічної лікарні, реставрація Садиби Кенінга в Тростянці тощо.
Погляд із майбутнього
Таку назву має фотовиставка-календар, яку в Сумах організувала ГО «Серця Кіборгів» за сприяння Сумської облдержадміністрації. Її герої — діти учасників АТО, які віддали життя за Україну.
За словами голови ГО «Серця Кіборгів» Анатолія Свирида, ця виставка вже побувала в багатьох областях України і за кордоном, зокрема у Брюсселі. І скрізь знаходить теплий відгук у серцях відвідувачів. Окремим розділом на ній представлено світлини з формування батальйону, який захищав донецький аеропорт, його бойових побратимів і тих, кого, на жаль, уже немає з нами.
Під час презентації відвідувачі мали змогу переглянути фільм «Воїни духу», знятий волонтерами і присвячений останнім хвилинам нового термінала донецького аеропорту.
До ювілею військової бригади – «Вісник артилериста»
У Сумах відбулися урочистості з нагоди 10-ї річниці створення 27-ї Сумської реактивної артилерійської бригади, яка з весни 2014-го року бере участь у зоні бойових дій на Донбасі.
До міста над Пслом прибули представники військового командування, ветерани ЗСУ, представники органів місцевого самоврядування Луганської, Сумської, Полтавської, Харківської, Донецької областей, волонтери, духовенство.
Учасники заходів вшанували пам’ять загиблих бійців, поклавши квіти до їхніх могил на Алеї героїв. За минулі 4 роки віддали свої життя 21 артилерист.
На початку травня поблизу міста Новоайдар Луганської області було відкрито пам’ятний знак та капличку на місці загибелі у травні 2015 року 17 бійців 27-ї бригади.
Як наголосив командир військового підрозділу полковник Валерій Ісмаїлов (він очолює бригаду від дня її створення), за цей час сформовано потужний підрозділ, який успішно продовжує артилерійські традиції міста Суми. Свій бойовий вишкіл особовий склад стверджує у зоні АТО, подаючи приклад професіоналізму і патріотизму.
Урочистості мали газетну родзинку. До ювілею журналісти місцевих реформованих видань та учні Сумської гімназії для обдарованих і талановитих дітей випустили перший друкований номер бригадної газети «Вісник артилериста», в якому зібрана та узагальнена розмаїта інформація про становлення, розвиток і сьогодення військового підрозділу.
Візит до Узбекистану дає перші результати
На запрошення хокімату Кашкадар’їнської області голова Сумської облдерж¬адміністрації Микола Клочко у складі делегації із Сумщини відвідав Республіку Узбекистан. Представники слобожанського краю взяли участь у роботі XXII Міжнародної виставки та конференції «Нафта і газ», ХІІІ Міжнародної виставки «Енергетика, енергозбереження, альтернативні джерела енергії, електротехнічне обладнання, інформаційно-вимірювальна техніка, кабелі», бізнес-форумі «Перспективи регіонального співробітництва», офіційному прийомі в хокіматі Кашкадар’їнської області, з якою Сумщина уклала угоду про співпрацю, відвідали місцеві промислові підприємства.
Один із вагомих результатів поїздки — Сумське машинобудівне НВО готується до постачання технологічного обладнання для модернізації газоперекачувальних агрегатів дотискної компресорної станції «Памук» на загальну суму 3,7 мільйона доларів.
Відповідну угоду підприємство підписало з Ingenieurbьro Reinhold GroЯmann GmbH & Co KG (Німеччина), що входить до Grossmann Group і реалізує комплексні інжинірингові проекти під ключ у нафтовій, газовій та хімічній промисловості.
Сумські машинобудівники вже мають досвід співпраці з узбецькими партнерами, зокрема в постачанні своєї продукції на дотискні компресорні станції родовищ «Памук», «Зеварди», «Кокдумалак», «Газлі», КС «Ахангаран», «Шахпахти», Навойської ТЕС тощо.
«Весняні співи» Сумщини
У селі Косівщина під Сумами відбулося традиційне літературно-мистецьке свято «Весняні співи», приурочене до річниці перебування Лесі Українки в цьому населеному пункті. Тут Леся лікувалася в народної цілительки Параски Богуш.
До мальовничого населеного пункту прибули численні гості, серед яких майстри слова Сумської обласної організації Національної спілки письменників України, освітяни, учні, бібліотекарі. Учасники й гості урочистостей поклали квіти до пам’ятника Лесі Українці, декламували її твори, співали пісні на слова поетеси. При місцевій школі успішно функціонує музей видатної українки, який уже відвідали тисячі гостей з різних куточків світу, зокрема США, Канади, Франції та інших країн.