Запоріжжя

0
209

Згадали героя
У Малобілозерській естетичній школі-інтернаті «Дивосвіт» Василівського району орден «За мужність» III ступеня (посмертно) урочисто вручили матері загиблого в борні за Україну Олександра Жукова Таїсії Василівні. З такої нагоди тут зібрався увесь шкільний колектив, учителі, які добре знали Сашка змалку, представники громадськості, бойові побратими героя.
Олександр загинув у жовтні минулого року від кулі ворожого снайпера, виконуючи бойове завдання в зоні АТО. У нього в рідному селі залишилися мама, сестра, дружина та маленька донечка. У школі, де всі пам’ятають Олександра Жукова, у теплій справді домашній атмосфері згадували його дитинство, змужніння. Вогник запаленої свічки біля портрета молодого красивого воїна свідчив про те, що того дня він теж навідався сюди…
До речі, за час проведення Антитерористичної операції у зоні бойових дій на Сході України загинуло шість захисників з Василівського району. Без батьків залишились діти, дружини втратили коханих, а матері — вірну опору.
Почесне консульство Болгарії
В регіоні почав свою роботу Почесний консул Республіки Болгарія в Україні, ним став Сергій Желєв. Почесне Консульство в Запоріжжі охоплює територію Запорізької, Донецької та Луганської областей. Офіційна церемонія відбулася за участі Надзвичайного та Повноважного посла Республіки Болгарія в Україні Красіміра Мінчева, який спеціально прибув до Запоріжжя з цієї нагоди. Він наголосив, що Болгарія поважає незалежність і територіальну цілісність держави Україна, а також виступає за дотримання всіх міжнародних норм стосовно нашої країни.
Усіх гостей об’єднав хоро — народний болгарський танок, символ братання народів. Представники болгарської діаспори продемонстрували найкращі зразки свого пісенного, танцювального, кулінарного і прикладного мистецтва.
Стоп — бездоріжжю
Акція під таким гаслом відбулася у місті Пологи. Її учасники майже годину блокували рух транспорту на вулиці Магістральній на так званому гуляйпільському повороті. До них приєдналися й активісти із Гуляйполя. Небайдужі громадяни хотіли привернути увагу влади до незадовільного стану доріг та мостів у своїх районах та врешті-решт змусити тих почати виконувати свої обіцянки щодо їхнього ремонту. На жаль, більшість водіїв, яким через протест доводилося об’їжджати вулицю, висловлювали через це своє невдоволення. Тільки одиниці приєдналися до активістів… А от останні довели правдивість вислову Шевченка: «Борітеся — поборете». До них таки вийшли поспілкуватися місцеві чиновники, а вже наступного дня на мосту біля гуляйпільського повороту взялися за ремонт дорожнього покриття. Маленька, але перемога. Цікаво, чи згадають добрим словом активістів водії?
Творчий форум
Утретє відкрився пленер «Запорізький пейзаж-2018». Творчий форум проводиться на базі обласного художнього музею. У ньому беруть участь художники та фотохудожники із Запоріжжя та області, Нової Каховки Херсонської області, Харкова та Чугуєва Харківської області, Одеси, Ужгорода й Києва. Вони налаштовані писати місто в одну з найкращих пір року. Як і щороку, враження від Запоріжжя ляжуть на полотна.
Нині учасники пленеру відвідають пам’ятні місця козацької слави на Хортиці, Соцмісто, квартали старого Олександрівська, промислові райони. Народний художник України Валерій Франчук проведе майстер-клас, запланована також творча зустріч з учасниками пленеру «Хортиця крізь віки», який зажив доброї слави та популярності й цього року стартує 20 травня.
Частину творів після закінчення пленеру художники традиційно залишать Запорізькому обласному художньому музею.