Черкащина

0
156

Від музею до науково-культурного центру
100 років із дня відкриття відзначив Черкаський обласний краєзнавчий музей. Із травня 1918 року музей надбав чимале зібрання цінних експонатів й виховав не одне покоління черкащан. Заклад відзначив 100-річчя з дня відкриття насичено й цікаво: виставки, ярмарки, презентації історико-культурних заповідників області, майстер-класи, презентація туристських маршрутів. Один із найстаріших в Україні, музей налічує майже 120 тисяч одиниць експонатів.
Попри буремні післяреволюційні й повоєнні роки, обласний краєзнавчий музей першим в Україні почав приймати відвідувачів відразу після визволення Черкас. Нині заклад у процесі змін від класичного музею до своєрідного науково-культурного центру. Нові виставки, екскурсії містом, сучасні експозиції, інтерактивні заходи вже доступні відвідувачам. Раритети музейного зібрання — стародруки, ікони, археологічні й етнографічні матеріали. Багатьох цікавить експозиція з нашої сучасної історії, яка твориться на наших очах, зокрема з АТО. Щороку музей відвідує понад 170 тисяч відвідувачів, серед них багато молоді.
Обласний краєзнавчий створив відділи і в районах області: музей «Кобзаря» Т. Шевченка та меморіальна музейна кімната «Робочий кабінет В. Симоненка» в Черкасах, Мліївський меморіальний музей родини Симиренків та Старосільський музей історії села в Городищенському районі,  музей-садиба В. Чорновола в селі Вільховець Звенигородського району, музей Т. Шевченка в с. Мошни.
Пляжі підготовлені. Але не всі
Місця масового відпочинку на водних об’єктах перевірила спеціальна комісія, створена Черкаською міською радою. Комісія встановила, що на комунальних пляжах працюють рятувальні пости. Вони мають усе необхідне спорядження для порятунку людей на воді, а також обладнані рятувальними човнами. Окрім цього, вони можуть надавати й першу медичну допомогу.
— На кожному посту є аптечка з набором найнеобхідніших ліків. Тож якщо в когось під час відпочинку на пляжі виникне проблема зі здоров’ям, можна звертатися на рятувальний пост, і там нададуть необхідну допомогу, — розповів директор міської комунальної аварійно-рятувальної служби Сергій Микитченко.
Окрім безпеки, дбають на комунальних пляжах і про чистоту. Щодня тут прибирають території і чистять пісок за допомогою спеціальної техніки. Пляжі обладнані необхідними санвузлами, є кабінки для перевдягання, лавочки. Небезпечні глибини позначені буями. На всіх трьох комунальних пляжах проби води і піску відповідають санітарним нормам.
Що стосується приватних, то придатним для відпочинку визнано лише один із них під назвою «Бочка». Тут є й рятувальний пост, і всі необхідні зручності. На інших пляжах за безпеку відпочивальників ніхто не відповідає, тож тут мають бути встановлені попереджальні таблички про те, що купатися заборонено.
— Ми рекомендуємо містянам купатися на тих пляжах, де є рятувальні пости, де додержують необхідних санітарних норм. Адже відпочинок має бути не лише приємним, а й безпечним, — наголосив говорить начальник управління цивільного захисту департаменту ЖКК Андрій Саленко.
У Холодному Яру відбудеться молодіжна проща
Юні черкащани, як і представники інших областей України, готуються до молодіжної прощі у Холодному Яру, яка відбудеться 21 – 25 липня. Акція пройде у рамках «Потягу єднання України «Труханівська Січ». Її присвячують 100-річчю подій Революції 1917–1921 років.
Школярі, студенти, волонтери, громадські активісти та військові візьмуть активну участь і в інших заходах, передбачених програмою, яку втілює громадська організація «Всеукраїнське об’єднання «Коло. Медіа». Її мета — підтримка національної єдності з метою сприяння консолідації суспільства, піднесення патріотичного духу громадян, розвитку волонтерського руху, розвінчування міфів російської пропаганди, активізації міжрегіонального співробітництва, зокрема з реалізації культурних, освітніх та інформаційних проектів, спрямованих на налагодження діалогу та зміцнення взаєморозуміння жителів різних регіонів держави у справі розбудови України.
Починаючи з квітня 2016 року, вже організовано 12 таких потягів, які охопили всі обласні та частково районні центри України. За попередніми підрахунками, у проекті взяли участь близько 2 150 людей. Проект підтримують і постійно беруть у ньому участь міністерства оборони, молоті та спорту, освіти і науки, культури, обласні та районні органи влади, органи місцевого самоврядування та громадські й волонтерські організації.
Долю збувачів димедролу вирішить суд
Троє черкащанок займалися незаконним придбанням та збутом сильнодіючих лікарських засобів, а саме пігулок «Димедролу» та «Соннату», які вони продавали в аптеках міста. Деталі незаконної оборудки з᾽ясувала прокуратура Черкаської області, яка вже скерувала до суду обвинувачувальний акт стосовно членів організованої групи. Відомо, що у справі фігурують підроблені рецепти, а свою злочинну діяльність фігурантки вели не один місяць.
Як пояснили в прокуратурі, такі кримінальні правопорушення передбачені ч. 4 ст. 321 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут отруйних чи сильнодіючих речовин або отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів) та ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) КК України.
За вчинене цим особам загрожує позбавлення волі строком до 10 років.
У Черкасах змагалися бригади екстреної медичної допомоги
 У Черкасах завершилися всеукраїнські змагання бригад екстреної медичної допомоги. Перше місце вибороли фельдшери з Волині, друге — зайняла лікарська бригада з Закарпаття, третє — бригада з Хмельниччини. Першість серед іноземних команд посіла бригада парамедиків із м. Каунас (Литва), а найкращим серед студентів виявився колектив фельдшерів Черкаської медичної академії.
Лікарські, фельдшерські, парамедичні та студентські бригади змагалися в рівних умовах, виконуючи ті самі завдання. Бригади відпрацьовували клінічні випадки з реального життя, взаємодіяли всередині системи, а також із працівниками поліції та ДСНС. Кожна бригада екстреної медичної допомоги мала змогу перевірити свої знання стосовно виконання протоколів надання медичної допомоги при невідкладних станах, надзвичайних ситуаціях та інцидентах із масовими жертвами.
Суддями та експертами були фахівці з екстреної та військової медицини України, Литви, США та Ізраїлю.
Змагання бригад екстреної медичної допомоги стали важливим стимулом для безперервного навчання та удосконалення знань і практичних навичок бригад, від яких залежить життя кожного, в кого виникає невідкладний стан.
За неякісний ремонт доріг ремонтники заплатять два мільйони гривень штрафу
Рішенням суду на ТОВ “Управління механізації “Аерошляхбуд”, яке у 2012 році здійснювало капітальний ремонт на семи черкаських вулицях, накладено два мільйони гривень штрафних санкцій.
Це підприємство, як повідомили в департаменті архітектури та містобудування Черкаської міської ради, не виконало всього передбаченого угодами обсягу робіт, а обмежилося лише укладанням дорожнього полотна. Тобто виконало взяті зобов’язання лише частково. Мова йде зокрема про необхідність облаштування бордюрів, понижень тротуарів біля пішохідних переходів, асфальтування перехресть тощо по вулицях Хрещатик, Грушевського, Смілянській, Надпільній, Благовісній, Гагаріна та Чорновола. Крім цього, є нарікання з боку міської влади на неякісний стан дорожнього покриття на зазначених вулицях, особливо — після зимового періоду.
Як зазначили в департаменті, зважаючи на істотне здорожчання витратних матеріалів з того часу, нині цьому підприємству дешевше сплатити штрафи, ніж виконувати завершальний обсяг робіт. Тому воно й пішло цим шляхом.
Батьки роботів живуть на Черкащині
Де в Черкасах можна випити чистої води тепер можна дізнатися через мобільний додаток. Він допоможе віднайти її якнайближче та підкаже коли і за яку ціну можна придбати чи набрати безплатно. Мобільний додаток розробила команда з робототехніки Черкаської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату. Школярі вирішили дослідити саме якість питної води та точки її розташування в обласному центрі. Загалом зробили 150 аналізів. Усі «питні» пункти нанесли на карту додатку «Знайди чисту воду». Крім того, тут можна знайти й позначення обласних природних джерел питної води.
Загалом школярі працюють Lego-командою півроку. Комплект відповідних конструкторів для роботи гуртка з робототехніки школа-інтернат придбала ще торік за кошти обласного бюджету. За цей час команда встигла перемогти в обласних змаганнях з робототехніки та стати чемпіонами України на фестивалі FIRST® LEGO® LEAGUE, який відбувся у Києві. Незабаром учні санаторної школи-інтернату представлятимуть Черкаси на фестивалі робототехніки в Естонії разом з Lego-командою із золотоніської гімназії.
За допомогою наборів конструкторів Lego діти легше опановують хімію, біологію, фізику, а зібраних роботів програмують самотужки. На Черкащині вже провели два регіональних турніри з робототехніки. Майже сотня команд демонструвала свої напрацювання. Проект з оснащення шкіл комплектами конструкторів Lego започаткований з ініціативи облдержадміністрації. Нині такі конструктори є у 24 школах Черкащини.
Зловили послідовників Остапа Бендера
Недавно виявилося, що у великого комбінатора Остапа Бендера, який знав безліч способів заробити гроші, є достойні послідовники в Черкасах. Як повідомили в Національній поліції України, правоохоронці недавно припинили системну схему вимагання та отримання неправомірної вигоди злочинною групою, яку організував керівник воєнізованої охорони. Як з᾽ясувалося, аби негабаритному вантажному транспорту безперешкодно проїхати мостом через Дніпро на ділянці автотраси Золотоноша — Черкаси, потрібно… заплатити керівникові воєнізованої охорони мосту. За кожен негабаритний вантажний транспорт зловмисники вимагали 300 гривень. І платили! «Бо їхати ж треба», — виправдовувалися підприємці.
Скільки таких транспортів проходить мостом щодня — можна легко уявити. Так тривало довго. Скільки саме — це нині з᾽ясовують слідчі. Як і інші «делікатні» питання в рамках відкритого кримінального провадження за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України. Разом із тим вирішується питання про затримання всіх фігурантів кримінального провадження.
Хто ж допомагав нащадкові великого комбінатора? До злочинної групи, як встановили правоохоронці, входили й двоє підлеглих керівника охорони. Словом, такий собі виробничо-здирницький кооператив.
Зловмисників затримано «на гарячому» в службовому приміщені саме під час отримання чергової неправомірної вигоди.