Одещина

0
137

Дунай в Ізмаїлі буде захищати морська охорона
Керівництво Державної прикордонної служби планує розмістити в Ізмаїлі загін морської охорони. Про це повідомив голова ДПСУ Петро Цигикал після відвидання Ізмаїльського навчального тренувального центру морської охорони.
“Нещодавно в Державній прикордонній службі було створено Регіональне управління морської охорони. Впевнений, що таке рішення дозволить підвищити наш потенціал на морі та зробить управління морськими силами більш гнучким та ефективним. Під час візиту в регіон впевнився, що загін морської охорони має бути і в Ізмаїлі”, – зазначив він.
Цигикал зауважив, що обговорив це питання з міським головою Ізмаїла, який запевнив його у підтримці цієї ідеї. “Таким чином кордон по Дунаю буде надійно захищений від будь-яких проявів протиправної діяльності”, – наголосив керівник прикордонного відомства.
На його думку, нагальним є і запровадження системи підготовки офіцерів-моряків для потреб Держприкордонслужби. Цигикал сподівається, що впродовж року вдасться знайти прийнятну формулу реалізації цього задуму в межах наявного навчального потенціалу прикордонного відомства.
Вітчизняні ВМС готуються гідно прийняти «Сі Бриз-2018»
Українсько-американські морські навчання «Сі Бриз-2018», які розпочнуться наступного тижня в Одесі, стануть іспитом для командування Військово-Морських сил ЗСУ на сумісність із найкращими флотами світу і на спроможність управляти багатонаціональним з’єднанням. Про це заявив міністр оборони Степан Полторак під час урочистостей з нагоди Дня Військово-Морських сил України.  «Саме на таких навчаннях ми набуваємо досвіду, набираємося потужностей і сил», — наголосив він. Міністр зазначив, що «кожен учасник навчань матиме можливість побачити й оцінити переваги та усунути можливі недоліки», повідомляє прес-служба Міноборони.
Як раніше повідомляли, для участі в навчаннях «Сі Бриз-2018» заплановано прибуття до Одеси великого флагманського корабля 6-го флоту США USS Mount Whitney, на борту якого буде розгорнуто багатонаціональний штаб командування навчаннями. США мають залучити близько тисячі військовослужбовців, інші країни-члени НАТО й учасники програми «Партнерство заради миру» — майже 1,2 тисячі військових. Крім кораблів, суден, катерів, до навчань приєднаються кілька субмарин. Україну на «Сі Бриз-2018» представлятимуть близько трьох десятків кораблів, катерів, авіаційна техніка й приблизно півтори тисячі військовослужбовців.
Під час урочистостей Степан Полторак висловив думку, що 2018 рік буде непростим для вітчизняних Військово-Морських сил, як і загалом для сектору безпеки і оборони нашої держави. «Ми поставили перед собою дуже амбітну мету — європейська інтеграція та вступ до НАТО», — сказав він. Міністр також наголосив, що за часи незалежності Військово-Морські сили пройшли складний етап змін, який триває і нині. «Навіть у складні часи, після підступного удару у спину 2014 року під час анексії Криму та збройної агресії на сході України, пріоритетами для військовослужбовців ВМС були захист держави та вірність присязі», — наголосив він.
Зійшли з рейок 14 вантажних вагонів. Десятки потягів змінили маршрути
Залізничники Одеської регіональної філії ПАТ “Укрзалізниця” організовують перенаправлення маршрутів пасажирських поїздів через сходження вантажних вагонів на перегоні Іванівка – Веселий Кут в Одеській області. Про це повідомляє медіацентр УЗ.
“Сьогодні, 3 липня, о 14 год. 18 хв. на перегоні Іванівка – Веселий Кут в Одеській області сталося сходження 14 вантажних вагонів, унаслідок чого порушено габарит на обох коліях перегону. Через інцидент рух близько 20 пасажирських поїздів організовано альтернативними маршрутами, в об’їзд цієї ділянки”, – зазначили залізничники.
На місці події працюють три відновні поїзди зі станцій Роздільна, Подільськ та Одеса-Товарна. Причини інциденту вивчають члени комісії регіональної філії “Одеська залізниця”.
За даними медіацентру, вагони, що зійшли з рейок, були завантажені різними видами вантажу, передусім шротом та прокатом чорних металів. Загрози для людей та навколишнього середовища немає.
Рух пасажирських поїздів організовано альтернативними маршрутами. Зокрема, поїзди №762/761 Одеса – Київ, № 94/93 Одеса – Мінськ, № 24/23 Одеса – Москва, № 106/105 Одеса – Київ, № 146/145 Ізмаїл – Київ слідують маршрутом через Одесу – Колосівку – Помічну – Чорноліську – Т. Шевченка – Миронівку – Київ.
Змінено також маршрути поїздів № 136/135 Білгород-Дністровський – Чернівці, № 258/257 Одеса – Львів, № 26/36 Одеса – Рахів – Перемишль, № 108/107 Одеса – Ужгород, № 12/11 Одеса – Львів. Вони прослідують через Одесу – Колосівку – Помічну – Слобідку – Вапнярку.
Поїзд № 223/224 Київ – Одеса прослідує через Подільськ – Помічну – Колосівку – Одесу.
Залізничники інформують пасажирів про зміну часу прибуття поїздів та маршруту й розглядають можливість організації трансферу пасажирам, які слідують на станції, до яких наразі поїздами дістатися неможливо.