Чернігівщина

0
205

Спалили конюшню, щоб «не висовувався»
Екологічному активісту з Ічнянського району Сергію Гладкевичу невідомі спалили конюшню. Підпал еколог пов’язує з майбутнім конкурсом на посаду директора Національного парку, в якому він збирається взяти участь.
Сергій Гладкевич утримує господарство на хуторі поблизу Ічнянського національного природного парку. Тут є вівці, свині, корова, коні і навіть невеликий контактний зоопарк із віслюками та дикими тваринами, яких зазвичай він пораненими підбирає в лісі. Заробляє на життя екологічним туризмом, організацією екскурсій для орнітологів, фотографів та виробництвом органічної продукції. До 2015 року чоловік обіймав посаду заступника директора Ічнянського НПП, але після того, як відмовився підписувати сумнівні тендерні документи на суму 13 мільйонів гривень, його «попросили» з роботи. Коли ж головний природознавець Національного парку оприлюднив докази порушень і звернувся з відповідним листом до Міністерства екології, йому почали погрожувати. Наступного дня після публікації відкритого звернення біолог знайшов повішеним свого собаку.
Але він продовжував викривати факти незаконних вирубувань та браконьєрства на території Ічнянського НПП. Час від часу на адресу екоактивіста надходили анонімні погрози. І от підпал конюшні.
«Один кінь ночував просто неба. Другий — у стайні. Він урятувався дивом, та дуже сильно постраждав», — каже Сергій Гладкевич.
На його тверде переконання, стайню підпалили, щоб залякати. Обстеживши територію довкола хутора, чоловік знайшов сліди від машини ймовірних паліїв.
«Підпалили стайню якраз після моєї публічної заяви про участь у конкурсі на посаду директора Ічнянського НПП», — констатує незаперечний факт еколог.
Чоловік написав заяву в поліцію. Ввечері на місце події прибули правоохоронці, котрі провели обстеження території та залишків стайні.
Як повідомив речник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Сергій Бриль, нині Ічнянським відділенням Прилуцького відділу поліції проводиться розслідування кримінального провадження в рамках частини 2-ї статті 194-ї Кримінального кодексу України — умисне знищення або пошкодження майна. Висновку про причини виникнення вогню поки що немає.
Список ОТГ області поповнився Хмільницькою об’єднаною громадою
Днями голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч підписав розпорядження, яким затвердив висновок щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання територіальних громад.
Отже, на Чернігівщині створено ще одну сільську ОТГ — Хмільницьку. Вона об’єднала Хмільницьку, Довжицьку та Роїщенську сільські ради Чернігівського району.
У Ніжині запрацює аеропорт?
Міністр інфраструктури України заявляє, що для розвитку регіональних аеропортів критично важливим є залучення туди бюджетних авіакомпаній. Про це повідомляє ЦТС з посиланням презентацію “Авіаційна транспортна стратегія України до 2030 року”.
Відзначається, що необхідно розвивати аеродроми Гостомель, Житомир, Ніжин і Біла Церква для лоукост-перевезень пасажирів до Києва і прилеглих населених пунктів.
“Розширення сегмента доступних авіаперевезень є запорукою розвитку авіаційної галузі. Лоукости або авіакомпанії, які готові працювати в низькому ціновому сегменті, – ключові фактори, які будуть стимулювати розвиток регіональних аеропортів, а також супутньої транспортної інфраструктури в Україні”, – заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
“Лоукости – це не трагедія для аеропорту, а шанс наростити обсяги перевезень, збільшити надходження від неавіаційної діяльності, поліпшити туристичну привабливість регіону і, як наслідок, стимулювати його економічний розвиток”, – додав він.
Міністр зазначив, що стратегія розвитку місцевих аеропортів передбачає їх державну підтримку – уряд прийняв рішення про виділення коштів на ремонт ЗПС аеропортів в Чернівцях, Одесі та Вінниці.
Енергетичну систему повернути місту
Відбулося засідання робочої групи з питання опрацювання доцільності, можливості та шляхів передачі в комунальну власність територіальної громади м. Чернігова об’єктів енергетичної системи, що розташовані на території міста.

Головним завданням робочої групи було вивчити наявні можливості та механізми, а також доцільність повернення електромереж у власність територіальної громади. Теми попередніх засідань були присвячені обговоренню юридичних механізмів передачі майна від приватної фірми в комунальну власність.
Питання щодо передачі електромереж є складним, тому його фаховий аналіз робитиметься крок за кроком.
Робоча група прийняла рішення, що на чергову сесію Чернігівської міської ради виноситиметься проект рішення про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та народних депутатів України від виборчих округів, що входять до складу Чернігівської області. У тексті звернення буде запропоновано нове формулювання до окремої статті (частини) ЗУ «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».
На думку представників робочої групи, якщо відповідні зміни будуть внесенні до цього ЗУ, то питання повернення електромереж у власність міста вирішиться.
 Новий завод народився за рік
«Коли в країні війна – треба народжувати дітей і будувати!» – переконано говорив на відкритті нового заводу в селищі Михайло – Коцюбинське Чернігівського району голова обласної державної адміністрації Валерій Куліч. А Петро Мельник, виконавчий директор фірми Агріком груп, яка є власником нового заводу, розповів як була ідея і не було грошей. Ідея ж полягала у виробництві оздоровчого харчування і акціонери прийшли до висновку: вівсяні пластівці – саме те, що потрібно.
Вартість проекту становила 10,5 млн доларів, з них 40% проінвестовано власних коштів компанії, 60% залучено у вигляді кредитів.
На заводі торгової марки «Добродія» проходять всі етапи виробництва пластівців із зернових та зернобобових культур: очищення, лущення, шліфування, гідротермічна обробка, нарізка, плющення та фасування у різні види упаковки.
На заводі працюють біля сотні працівників, але сам виробничий процес забезпечують всього троє – настільки технологічно довершеним є процес на швейцарському обладнанні фірми Бюлер.
До речі, кілька спеціалістів запрошено з-поза меж області – їх поселили в Чернігові на квартирах, орендованих підприємством, і щодня привозять на робочі місця. Проте основна частина працівників – місцеві. Взагалі ж Михайло – Коцюбинська ОТГ завдяки новому підприємству отримує серйозні податки до свого бюджету.
А ще тут – безвідходне виробництво: лушпиння зерна йде на опалення, а газ взагалі не використовується. Потужні фільтри забезпечують чистоту навколишнього повітря. І ще цікавий факт: для відлякування птахів використовують записи голосів хижаків.
У лютому 2018 року підприємство отримало сертифікат відповідності згідно з вимогами схеми сертифікації «FSSC 22000» на систему якості та безпечності харчової продукції. Сертифікат гарантує її безпечність шляхом контролю кожного етапу технологічного процесу, зберігання продукції, одержання сировини для її виробництва.
Сьогодні чернігівські вівсяні пластівці уже займають 9 відсотків українського ринку пластівців (завод реально працює вже три місяці), а до кінця року його власники планують вийти на охоплення 15 відсотків. Проте підприємство активно виходить на міжнародні ринки. Як розповіла директор торгового дому «Добродія Фудз» Ірина Брославцева, щойно відвантажено пластівці до Румунії, на черзі – Ізраїль та арабські країни після отримання заводом сертифікатів на відповідність вимогам кошерної та халяльної їжі.
Завод побудовано за рік. Рівно рік тому було підписано меморандум між Чернігівською обласною державною адміністрацією і фірмою «Агріком Гроуп» і ось на місці закинутого комбікормового заводу – сучасне і потужне підприємство.
«Каша – традиційна українська їжа, тож і перспективи пластівців – великі», – переконані на новому підприємстві.