Київ

0
283

Народ заплатить
Як повідомили у прес-службі Апарату ВР, уперше за 45 років буде відреставрований купол будівлі Верховної Ради України. Вартість робіт становить 7 мільйонів гривень. Наголошується, що ремонт був запланований ще у 2013 році, але не відбувся через події на Майдані. За словами головного фахівця відділу організації будівництва управління справами ВР Віктора Яремчука, роботи повинні бути виконані не пізніше 10 грудня 2018 року, але основна їх частина має завершитися до початку пленарних засідань. Звичайно, всі роботи оплачуватимуться грошима платників податків. Щедрих спонсорів серед депутатів, які задекларували багатомільйонні статки, не знайшлося.
Екологи стурбовані цвітінням Дніпра
Щороку в серпні головна річка України, Дніпро, стає зеленою. Саме на цей час припадає пік цвітіння Дніпра, коли концентрація альготоксинів уводі підвищується. У цей період не рекомендується купатися. Причиною щорічного цвітіння Дніпра в межах Києва є надмірне поширення водорості водяний горіх, який занесений до Червоної книги.
Як пояснив директор Інституту гідробіології Національної академії наук України (НАНУ) Сергій Афанасьєв, цвітіння Дніпра з кожним роком стає все більш інтенсивним через використання фосфатних миючих засобів. У квітучій воді не рекомендується купатися через вірогідність алергічних реакцій.
Як розповів головний спеціаліст відділу іхтіології Державного агентства рибного господарства Володимир Бакуменко, заростання Дніпра водоростями дуже впливає на мешканців водойм. Надмірний процес цвітіння починає шкодити фауні. На мілководді розпадаються залишки водоростей виділяють токсини. А через велику кількість рослин кисень не потрапляє всередину води, де живе риба.
На думку фахівців, необхідно прорідити водяний горіх в місцях великого поширення. Але зробити це можна, оскільки рослина занесена до Червоної книги.
У Києві усі легальні МАФи позначать голограмою
У Києві КП “Міський магазин” впроваджує пілотний проект, яким легально встановлені об’єкти пересувної торгівлі позначатимуть голограмою. Про це повідомляє прес-служба КМДА.
“Спеціальна голограма, розміщена, наприклад, на автокав’ярні, візку з продажу напоїв чи торговельному наметі є підтвердженням законності встановлення та торгівлі”, – йдеться у повідомленні.
Пілотний проект із розміщення голографічної візуалізації договору на розміщення засобу пересувної та об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі впроваджується комунальним підприємством “Міський магазин”, що підпорядковане Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
Основною метою цього проекту є ідентифікація підприємця та засобу торгівлі відповідно до укладеного договору із КП “Міський магазин”. На думку розробників проекту, це унеможливить розміщення торговельних точок за фальшивими договорами та дозволить підвищити контроль із боку громадськості та, у разі необхідності, з боку контролюючих органів.
“На сьогодні пілотний проект реалізовано на території парку “Партизанської слави” у місті Києві. Так, станом на початок серпня видано 4 голограми на засоби пересувної торгівлі та 4 – на об’єкти сезонної торгівлі. До кінця місяця плануємо забезпечити голограмами всі легально встановлені точки дрібнороздрібної торгівлі в місті Києві”, – повідомив директор підприємства Андрій Андрущенко.
Голограми видаються КП “Міський магазин” на всі засоби пересувної та об’єкти сезонної торгівлі, право на розміщення яких виборено на відкритих торгах, за якими укладено договори щодо розміщення засобів пересувної/об’єктів сезонної дрібнороздрібної торговельної мережі на території міста Києва та щодо яких сплачено відповідні кошти.
Усі самовільно розміщені засоби пересувної та об’єкти сезонної торгівлі підлягають демонтажу відповідно до Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 25.12.2008 № 1051/1051.
Нагадаємо, торік Київська міська держадміністрація вирішила узаконити 6,5 тисяч чинних малих архітектурних форм. Однак для них висунуть вимоги щодо зовнішнього вигляду.
У Києві з’явиться новий парк з велодоріжкою
Розроблено проект створення парку відпочинку «Почайна» в Оболонському районі. Столичні архітектори планують перетворити територію від проспекту Степана Бандери до станції метро «Петрівка» («Почайна») з виходом до Дніпра в сучасну зону відпочинку.
Територія для прогулянок містян складе майже 15 гектарів. Це буде пішохідно-велосипедний маршрут вздовж річки Почайна. Парк стане новим прикладом ландшафтної архітектури в місті, адже тут буде організовано простір для кожного відвідувача.
– Річка проходитиме через хрест, що символізуює хрещення Київської Русі. Тут також з’являться майданчики для спортивного розвитку підростаючого покоління. А родзинкою стане Затока Вовкувата. Ми спробуємо зберегти «дикість» території і одночасно перетворимо її в комфортний простір з доступом до води, – розповідає архітектор Валентин Уваров.