Чернігівщина

0
375

Згущенка з дружинами видатних українців

Ічнянський молочно-консервний комбінат випустив лімітовану тематичну партію згущеного молока. На банках зображені дружини видатних українців. Оскільки про їхніх чоловіків знають більше, ніж про них, виробники вирішили по-своєму виправити цю несправедливість. На банках розмістили портрети і короткі біографії Віри Коцюбинської — дружини класика української літератури Михайла Коцюбинського, Олександри Скоропадської — другої половинки гетьмана Павла Скоропадського, Ярослави Бандери — супутниці голови Проводу ОУН-Б Степана Бандери та Наталії Шухевич-Березинської — дружини головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Цей срібний тризуб оплачений кров’ю

У Чернігівському обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка відбулася XXIX церемонія вручення почесної недержавної нагороди «Народний Герой України».

«Це дуже почесна нагорода, виготовлена зі срібла, яке надають прості українці», — наголосив майор ЗСУ, Герой України Євген Межевікін.

Трьох народних героїв нагородили посмертно. Це 15-річний активіст Данило Дідік із Харкова, 19-річний доброволець Андрій Кривич із Конотопа та 26-річний десантник із Житомира Максим Перепелиця. Їх відзнаки отримали батьки. Семеро інших піднялися на сцену особисто. І кожен із них має свою героїчну історію. Скажімо, командир загону морської піхоти Богдан Рехліцький відзначився під час оборони луганського аеропорту, а легендарна «мама Таня» — Тетяна Борисенко у складі «Айдару» та 128-ї бригади лікувала поранених, здійснювала обмін тілами загиблих, була і в полоні. «Треба повертати свої землі, свої домівки. Особливо боляче за татар, бо цей народ російські окупанти гнобили і вивозили. Але ми переможемо!» — впевнена чернігівка Тетяна Борисенко.

Народний Герой України, капелан, настоятель Всіхсвятського собору у Ніжині отець Сергій Чечин зазначив, що це — одна з небагатьох в Україні нагород, яка себе не дискредитувала. Адже серед народних героїв нема колаборантів, зрадників, нема нагороджених ні за що. Цей срібний тризуб оплачений кров’ю героїв і жертовністю волонтерів.

Вшанували пам’ять підполковника Армії УНР Григорія Радченка

У Сосниці на районному Будинку культури урочисто відкрито меморіальну дошку на честь видатного борця за незалежність України, підполковника Армії УНР, інженера-гідротехніка, громадського діяча, уродженця села Спаське Сосницького району Григорія Радченка. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям ГО «Українська Ініціатива», Чернігівської облдержадміністрації, департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА, органів місцевого самоврядування.

До учасників заходу звернулися заступник голови ОДА Наталія Романова, голова правління ГО «Українська Ініціатива» Юрій Косенко, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко та інші. З концертною програмою виступив місцевий колектив «Криниця». Крім того, між ГО «Українська Ініціатива» та органами місцевого самоврядування було досягнуто згоди щодо подальшої співпраці й окреслено плани на найближче майбутнє.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here