Миколаївщина

0
213

Виноградні перспективи

За інформацією аналітиків, останнім часом стрімко зріс рівень інтересу аграріїв до виноградарства, що призвело до розширення площ під виноградниками в усіх категоріях господарств. Так, протягом 2018-го в Україні було закладено 527 гектарів нових плантацій, що на 78% більше, ніж попереднього року. Крім Одеської, виноградарство стрімко розвивається у Миколаївській і Закарпатській областях. Дедалі більшає плантацій також у Запорізькій, Херсонській і Тернопільській областях.

На Кінбурнську косу повернулися пелікани

На Кінбурнську косу повернулися пелікани, які є візитівкою півострова. Про це повідомляє “Кінбурнська коса” на своїй сторінці у Facebook.

“На Кінбурнську косу повернулися пелікани. Перших птахів-розвідників місцеві жителі побачили ще 24 березня, а це значить, що весна буде теплою. Зараз зграї цих добродушних птахів розсікають небо півострова”, – повідомила провідний фахівець Національного природного парку “Білобережжя Святослава” Ірина Лахтіонова.

За її словами, пелікани є візитівкою Кінбурна. Вони оселилися тут ще за часів стародавньої Ольвії. Їм комфортно на внутрішніх прогрітих мілководдях, на береговій лінії Дніпро-Бузького лиману і в дельті Ягорлицької затоки.

Півострів, який цінителі прозвали “миколаївськими Багамами”, – це 23 кілометри незабудованого морського узбережжя зі сліпучо-білим дніпровським піском. Тут створено Національний природний парк “Білобережжя Святослава”.

Кінбурнська коса – це незамінне місце для орнітологів і любителів птахів, адже їх тут зафіксовано близько 300 видів. Серед них багато рідкісних, зокрема, пелікани, чаплі різних видів, рожеві фламінго та інші.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here