Виноградні перспективи
За інформацією аналітиків, останнім часом стрімко зріс рівень інтересу аграріїв до виноградарства, що призвело до розширення площ під виноградниками в усіх категоріях господарств. Так, протягом 2018-го в Україні було закладено 527 гектарів нових плантацій, що на 78% більше, ніж попереднього року. Крім Одеської, виноградарство стрімко розвивається у Миколаївській і Закарпатській областях. Дедалі більшає плантацій також у Запорізькій, Херсонській і Тернопільській областях.
На Кінбурнську косу повернулися пелікани
На Кінбурнську косу повернулися пелікани, які є візитівкою півострова. Про це повідомляє “Кінбурнська коса” на своїй сторінці у Facebook.
“На Кінбурнську косу повернулися пелікани. Перших птахів-розвідників місцеві жителі побачили ще 24 березня, а це значить, що весна буде теплою. Зараз зграї цих добродушних птахів розсікають небо півострова”, – повідомила провідний фахівець Національного природного парку “Білобережжя Святослава” Ірина Лахтіонова.
За її словами, пелікани є візитівкою Кінбурна. Вони оселилися тут ще за часів стародавньої Ольвії. Їм комфортно на внутрішніх прогрітих мілководдях, на береговій лінії Дніпро-Бузького лиману і в дельті Ягорлицької затоки.
Півострів, який цінителі прозвали “миколаївськими Багамами”, – це 23 кілометри незабудованого морського узбережжя зі сліпучо-білим дніпровським піском. Тут створено Національний природний парк “Білобережжя Святослава”.
Кінбурнська коса – це незамінне місце для орнітологів і любителів птахів, адже їх тут зафіксовано близько 300 видів. Серед них багато рідкісних, зокрема, пелікани, чаплі різних видів, рожеві фламінго та інші.