Чернігівщина

0
218

Журавлі символізують душі загиблих

У Прилуках урочисто відкрито пам’ятник загиблим українським воїнам — учасникам АТО. Раніше тут був пам’ятний знак у вигляді каменя.

Біля підніжжя монумента на гранітній плиті викарбувано рядки Василя Симоненка, а на самому пам’ятнику, крім зображення державного герба, — журавлі. За задумом творців пам’ятника вони символізують душі воїнів — захисників України, що полинули на небо.

Ініціатором встановлення пам’ятника стала громадська організація воїнів АТО «Щит». Проект виготовив архітектор Павло Бережний, він зробив це безплатно.

Почесне право відкрити пам’ятник мали дружина загиблого героя, голова підрозділу громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» Людмила Бойко та його батько Олег Маслов.

Поминальну панахиду за полеглими воїнами та чин освячення провели настоятель собору Різдва Богородиці отець Віталій Юрочко та капелан отець Євген Орда.

Медреформа активізувала будівництво

У Бобровиці на Чернігівщині триває будівництво перинатального центру вторинного рівня на 25 ліжок. Він працюватиме на базі центральної райлікарні. Загалом в області побудують 21 амбулаторію в селах. Найближчим часом буде завершено будівництво трьох з них: у Салтиковій Дівиці Куликівського, Киїнці Чернігівського та Кобижчі Бобровицького районів. У селищі Холми Корюківського зводять стіни, а в селі Іванівка Чернігівського району — внутрішні перегородки.

На будівництво амбулаторій виділено понад 74 млн грн субвенції з держбюджету. Ще майже 9,5 млн становить співфінансування з місцевих скарбниць, які значно поповнилися завдяки децентралізації.

Майже 15 млн грн субвенції освоюють і в Бобровиці — перинатальний центр обслуговуватиме мешканців не тільки цього району, а й сусідніх. Будівельні роботи розпочато і в селах Чорнотичі Сосницького, Плиски Борзнянського, Стольне Менського, Хоробичі Городнянського, Вертіївка Ніжинського, Грем’яч Новгород-Сіверського, Нехаївка Коропського, селищах Тростянець і Парафіївка Ічнянського районів, у селі Бахмач Бахмацького району. Тут звести амбулаторії мають до кінця року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here