Київ

0
316

Представили виставку ікон, створених на ящиках з-під патронів

У Національному заповіднику «Софія Київська» вчора відбулася презентація виставки ікон, створених на ящиках з-під патронів. Як повідомили організатори — координаційна рада добровольців і волонтерів національного форуму «Трансформація України», виставка присвячена п’ятій річниці початку російсько-української війни на Донбасі. Лики написані художниками Олександром Клименком й Софією Атлантовою на спомин про загиблих під час бойових дій. Виставка триватиме до 5 травня.

Перший «розвідник» від вітчизняних кораблебудівників поповнив бойовий склад ВМС ЗСУ

Днями спустили на воду перший середній розвідувальний корабель українського виробництва. Це замовлення оборонного відомства для потреб Військово-морських сил ЗСУ в рамках Державної цільової оборонної програми розвитку озброєння і військової техніки на період до 2020 року виконало Київське суднобудівне підприємство ПАТ «Завод «Кузня на Рибальському». «Величезним проривом і перемогою» назвав подію міністр оборони України Степан Полторак. Він зазначив, що аналога цьому «розвіднику» за оснащенням та можливостями виконувати завдання досі на озброєнні нашої армії не було.

Бранці Кремля

Днями у приміщенні Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка за участю його директора Валерія Копійки відкрилася експозиція портретів «Бранці Кремля». За словами першого заступника міністра інформаційної політики Еміне Джапарової, яка була присутня на заході, публічність — це чи не єдиний шлях захисту наших політв’язнів. Ця виставка, яка мандрує університетами України вже два роки, є одним з елементів інформаційного опору країні-агресору.

В експозиції, представленій у стінах інституту, 39 портретів. Насправді, як нагадав лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, у заручниках Москви уже понад 60 громадян України. З них більшість пов’язана з окупованим Кримом. Найвідомішим в’язнем є Олег Сенцов. Його портрет і відкриває виставку. Утім, далі прізвищ так багато, що вони згруповані по справах: «Справа диверсантів», «Справа активіста», «Кримська справа», «Справа Хізб ут-Тахрір», «Чеченська справа»… З-поміж портретів є й зображення нашого колеги, журналіста Романа Сущенка, та зовсім юного активіста Павла Гриба, який нині голодує.

«Політичні дебати не мають ні на день відтерміновувати деокупацію Криму», — заявив на відкритті Мустафа Джемілєв. Він закликав пам’ятати про бранців і підтримувати тих, хто пожертвував своїй Батьківщині головне — власну свободу.

«Зеленбудівці» потішать новими рослинами

Навесні на столичних клумбах з’являться хвойні чагарники: ялівець, тис ягідний, які прекрасно адаптуються до міських умов. З хвойних дерев висадять ялини, сосни, туї. З листяних чагарників — кизильник, бузок, гортензії тощо. Про це розповів заступник генерального директора комунального об’єднання «Київзеленбуд» Дмитро Заруба.

За його словами, цього року «зеленбудівці» продовжать перехід з однорічних рослин на багаторічні. Пояснюють це тим, що ці рослини краще переносять загазованість та пил. Посадовець наголосив, що однорічні квіти дуже красиві, але їх висадка забирає багато часу та грошей. «Саме тому поступово переходимо до прикрашання міста багаторічними рослинами», — розповів Д. Заруба.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here