Київ

0
531

Київ стає на шлях екологічної безпеки

Столична влада виділяє 200 млн гривень на створення нового сміттєпереробного комплекcу в Києві. Про це днями повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

За його словами, пріоритетними в цьому напрямку є два об’єкти — полігон твердих побутових відходів № 5 і завод «Енергія». Так, полігон планують перетворити на екологічно безпечне місце шляхом переходу від захоронення, старого способу утилізації відходів, до переробки. Щодо заводу «Енергія», то там мають провести масштабні ремонтні роботи.

«За два роки ми повинні замінити всі електрофільтри й виконати капітальний ремонт котлоагрегатів, що дасть змогу значно збільшити потужність заводу та вийти на рівень нових екологічних стандартів», — зазначив Пантелеєв.

Після завершення цієї роботи, за словами заступника голови КМДА, місто буде готове перейти до другого аспекту — створення системи хімічного очищення на заводі «Енергія». Нині проект перебуває на етапі розробки й чекає на екологічну експертизу. Дедлайн закінчення роботи незмінний — два роки. Головна мета ініціаторів реорганізації «Енергії» полягає в перетворенні сміттєспалювального заводу на ТЕЦ, яка працюватиме на альтернативному паливі з потужністю 700 тис. тонн кубічних твердих побутових відходів на рік.

Також Пантелеєв наголосив, що, крім глобальних ідей, місто підтримуватиме й сортування на побутовому рівні. Уже в червні-липні влада починає реалізацію декількох відповідних проектів. Так, функціонуватимуть п’ять сортувальних станцій у різних районах столиці, а біля житлових будинків планують встановити приблизно 3000 контейнерів для роздільного збору сміття.

До речі, на сьогодні всі підприємства із сортування відходів погодилися співпрацювати з міською владою, хоча, за даними Пантелеєва, така діяльність є абсолютно нерентабельною.

«Економічної вигоди вони не мають, але ми штовхаємо їх на діалог, бо ж є велика суспільна потреба», — додав він.

Поки що кожен перевізник дотримуватиметься свого підходу в роботі, завдяки чому пізніше місто зможе обрати єдиний оптимальний варіант.

Київський міський голова передав столичним медзакладам 25 нових «швидких»

Серед них — 24 санітарні автомобілі для потреб екстреної медичної допомоги та спецавтомобіль для термінової доставки ліків і вакцини. У модулі цього авто вбудовано холодильний бокс для зберігання медпрепаратів в умовах низьких температур. Чотири машини обладнані апаратурою, що дає змогу перевозити недоношених немовлят та новонароджених із патологіями.

Перш ніж «швидкі» поповнили автопарки лікарень, їх виставили на Хрещатику, перед будівлею КМДА (на знімку). Оглядаючи машини, Віталій Кличко зазначив, що на «всіх нових авто встановлена система, яка через засоби зв’язку передає в лікарню параметри стану пацієнта». Він наголосив, що Київ першим в Україні відмовився від радянських «швидких».

Загальна вартість придбаних автомобілів — понад 50 млн грн. Віталій Кличко зазначив, що в бюджеті столиці на 2019 р. на медичну галузь передбачено майже 11 млрд грн, що на 1,5 млрд більше, ніж торік.

— Ці кошти спрямуємо на будівництво, реконструкцію і ремонт медзакладів, придбання сучасного обладнання, заробітні плати медпрацівникам. А також на санаторно-курортне лікування діток, — каже київський міський голова.

За останні роки у столиці відремонтовано 35 лікарень, оновлено 4 пологові будинки. Місту залишилося придбати ще 30 нових «швидких», і Київ першим на пострадянському просторі відповідатиме вимозі ВООЗ — одне авто медичної допомоги на 10 тис. мешканців.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here