Сумщина

0
141

Кам’янка причепурилася парком

Для населеного пункту Кам’янка Тростянецького району на Сумщині Дні села ознаменовуються тими чи іншими приємними подіями.

Так, минулого року в серпні у місцевому парку з нагоди свята села відкрили відразу два майданчики – дитячий та спортивний, які відразу стали улюбленим місцем відпочинку дорослих селян і малечі.

А днями тут справили «новосілля» оновленого парку, для чого з громадського бюджету старостинського округу виділили 160 тисяч гривень. На ці гроші встановили 14 ліхтарів та 16 зручних лавочок з майданчиками, вимощеними тротуарною плиткою, що додало парку комфорту та затишку.

Результативним обіцяє бути День села і в наступному році, коли село відзначатиме 360-ту річницю від дня свого заснування: у парку планують встановити альтанку, а територію, зокрема, доріжки, повністю викласти тротуарною плиткою, аби ця місцина в центрі села стала справжньою відпочинковою оазою.

Вилучили контрабандні парашути

За роки роботи сумські прикордонники звикли до розмаїтого асортименту товарів та матеріальних цінностей, які намагаються переправити через кордон любителі швидких заробітків.

А днями неподалік державного українсько-російського кордону в районі населеного пункту Зноб-Трубчевське вони виявили 10 пакунків з … рятувальними парашутами С-5К. До того ж подібні лежали і потойбіч кордону: вочевидь, контрабандисти чекали слушної нагоди, аби переправити і їх на територію України.

Однак адресатам, яким відправляли товар, доведеться обходитися без парашутів. Швидше за все, доведеться відміняти заплановані стрибки, бо без них робити це ризиковано.

Прикордонники не тільки повідомили про спробу контрабанди представників взаємодіючих структур, а й встановлюють осіб, причетних до парашутної оборудки.

Французький бревет підкорився сумським велосипедистам

Упродовж чотирьох днів у Франції тривали знамениті велосипедні перегони «Париж – Брест – Париж», більш відомі як бревет, що в перекладі з французької означає «диплом» або «посвідчення» при проходженні тривалої велосипедної поїздки.

У цих представницьких міжнародних змаганнях узяли участь кілька тисяч прихильників велосипедного спорту з різних куточків світу, в тому числі четверо представників Сумщини – троє із Сум та один із Глухова.

За умовами перегонів дистанцію 1200 кілометрів необхідно подолати не більш як за 90 годин, з чим впоралися далеко не всі учасники.

А ось наші земляки не підвели. Марина Мороз та Андрій Ковальчук показали час 81 год. 10 хв., Микола Боженко – 85.52, Володимир Пугач – 88 год. 41 хв.

У Шосткинському міськрайонному суді облаштували музейну кімнату

Оригінальне перепрофілювання зали судових засідань запропонували у Шосткинському міськрайонному суді на Сумщині. 
За ініціативи в.о. керівника апарату суду Ірини Бондарської-Піхтарь колектив представників Феміди облаштував тут українську музейну світлицю з відповідним набором експонатів.

Тут є якщо не все, то майже все, що уособлює і символізує помешкання наших далеких і недалеких предків, а почасти і сучасників: знаряддя праці, посуд, ікони, вишиті сорочки, словом, автентичні речі, і навіть сучасне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

На переконання організаторів світлиці, цим самим вони стверджують, що Україна має багаті віковічні традиції, які беруть початок у сивій давнині і зберігаються й сьогодні.

Тож зараз ті, хто звертаються до суду в тих чи тих справах, мають змогу замовити екскурсію і ознайомитися з експонатами, які зібрали самі працівники установи.

Єдина прикрість – світлиця проіснує лише певний час, оскільки їй доведеться повертати її судове призначення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here