Закарпаття

0
177

Митники розробили антикорупційні листівки

З корупцією на кордоні легше боротися, якщо той, хто його перетинає, чітко знатиме про її джерела та можливі наслідки. Щоб озброїти громадян цими знаннями, відділ із питань запобігання та виявлення корупції Закарпатської митниці випустив спеціальні інформаційні листівки.

«У листівках є чіткі роз’яснення корупційних виявів та пов’язаних із цим правопорушень відповідно до Закону України. А ще –як можна запобігти корупції та не втрапити в її лещата, адже перейти межу можна, інколи навіть не відаючи про це. Є й інформація про покарання, що можуть слідувати після подібних діянь», – розповів головний державний інспектор відділу Михайло Плавайко.

У листівках є й інформація про те, як можна повідомити про порушення, помічені на митниці. А ще – роз’яснення, які саме випадки підпадають під ознаки корупції. Згадується й про те, що повідомлення про можливі порушення можуть надсилатися й анонімно. У них повинна бути чітка інформація про особу, причетну до їх скоєння, а також наведені докази вчинення правопорушення, які можуть бути перевірені.

Акція «Поборемо корупцію разом» із врученням листівок проводиться одночасно на всіх митних постах Закарпатської митниці.

У 128-ій Закарпатській бригаді пройшов День відкритих дверей

Напередодні Дня незалежності 128-маокрема гірсько-штурмова Закарпатськабригада в усіх своїх підрозділах широко відкрила двері для того, щоб кожний, хто хоче зблизька ознайомитися з життям військових, міг це зробити. В Ужгороді, Мукачеві і Виноградові пройшов День відкритих дверей.

Такі дні військовики влаштовують щорічно, інколи й кілька разів протягом року. Цього разу його проведенню сприяла чудова погода. Тож, щоб гості змогли якнайкраще оцінити міць і належну укомлектованість озброєнням, що є у бригадних підрозділах, його розташували на відкритих майданчиках. Можна було вільно зайти в казарми, де військовослужбовці проводять свій вільний час, а також відвідати їдальню, де ознайомитися з меню військовиків. Продемонстрували і бокси, де на лінійці готовності стоять мобільні технічні засоби.

На День відкритих дверей приїхали юнаки та дівчата навіть із інших районів області. Батьки прийшли разом зі своїми дітьми, щоб ті могли почути про військові операції за участю Закарпатської бригади, дізнатися про її бойовий шлях. У декотрих зміцніло бажання після школи піти служити до Збройних Сил України. 

На Закарпатті вирощують лаванду

Біологи запевняють, що закарпатські клімат і ґрунти придатні для вирощування лаванди. Фермерка Мирослава Качур розпочала і вже три роки практикує лавандовий бізнес. На околиці міста Перечин посадила 300 кущів, які привезла з Болгарії. Нині їх на плантації 54 тисячі, вони вже дають урожай. Лаванда сорту англійська вузьколиста коштує 10 гривень за саджанець. Догляд за рослиною нескладний — достатньо виполювати бур’яни і поливати. Наприкінці літа рослина накопичує найбільше ефірних олій, а також дубильних речовин. Тож незабаром збирання врожаю. З гектара посівів лаванди отримують майже 7 тонн сировини. Її у висушеному вигляді використовують як харчову приправу, а у парфумерії виготовляють ефірну олію. Продають лавандову воду і сухі букетики. Мирослава Качур планує збільшити плантацію до 5 гектарів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here