Чернігівщина

0
234

Різдвяні мелодії для покупців у Чернігові

На сценічному майданчику одного з торговельних центрів Чернігова зі святом Різдва Христового покупців вітали колективи обласного філармонійного центру.

Чудові програми представили капела бандуристів ім. О. Вересая під керівництвом заслуженої артистки України Раїси Борщ та заслуженого працівника культури України Миколи Борща, а також академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського (художній керівник та головний диригент — Іван Богданов, диригент — Лариса Шульга).

Публіка була у захваті від несподіваного наближення мистецтва до заклопотаного народу й оплесками щиро дякувала виконавцям за святковий подарунок.

У Чернігові зварили рекордний борщ

У Чернігові на головній Красній площі під час фестивалю «Де коза ходить, там жито родить» зварили 200 літрів борщу.

П’ять етногуртів з Київщини та місцеві колективи нагадували чернігівцям про народні традиції колядування і щедрування, а кухарі встановили рекорд, зваривши таку кількість борщу. Ним пригощали усіх охочих. А доки він смачно булькотів у гігантському казані, про особливості саме місцевого борщу розповіла дослідниця української кухні Олена Брайченко. Виявляється, під час приготування сіверського борщу має використовуватися заквашений цукровий буряк, оскільки в південних районах краю було багато цукрових заводів, які переробляли цю культуру.

У міському управлінні культури та туризму створили Книгу рекордів Чернігова, а сіверський борщ став її першим досягненням. «Під час фестивалю «Там, де коза ходить — там жито родить» обов’язково намагаємося пригощати людей тією чи іншою стравою, — зазначила заступниця начальника управління Катерина Литвин. — Якщо торік це був глінтвейн, то в цьому році ми вирішили поставити акцент на щось регіональне. Враховуючи те, що тема гастрономічного туризму для нас актуальна, вирішили розпочати з борщу».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here