Київ

0
334

Лютий був лагідним

У Центральній геофізичній обсерваторії імені Бориса Срезневського повідомили, що цьогорічний лютий у Києві посів четверту позицію серед найтепліших з 1881 року.

«Середньомісячна температура лютого у Києві становила +2,5 °С, що на 6,7 °С вище кліматичної норми. Найхолодніше було 8 лютого, коли мінімальна температура опустилась під ранок до мінус 8,4 °С, а найтепліше — 2 числа, коли максимальна температура піднялась після полудня до +10,7 градуса», — йдеться в повідомленні. За даними метеорологів, уперше за 140 років спостережень у столиці метеорологічна зима так і не настала, а вже 10 лютого розпочалась метеорологічна весна. 

Вареники, млинці та розваги

У Києві у минулі вихідні святкували Колодія (Масницю).

У «Мамаєвій слободі» все булоточнісінько так, як у 1850 році в газеті «Петербуржские ведомости» описав етнограф М. Маркевич. На Подолі також проводжали зиму та годували млинцями. На Контрактовій площі кияни та гості міста мали змогу послухати музику фольклорних колективів, взяти участь у майстер-класі з шахів та, почастуватися найрізноманітнішими стравами. Колодія відзначали і в етнографічному комплексі «Українське село».

Масниця чи Масляна — це останній тиждень перед Великим постом, так званий Сиропустний тиждень. В Україні головним обрядом цього тижня були «колодки». Звідси і назва Колодій.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here