Донеччина

0
122

Агресія триває

Ситуація в зоні проведення ООС залишається незмінною: бойовики періодично обстрілюють позиції Об’єднаних сил.

Об’єднаним силам вдалося отримати відео роботи підрозділу снайперів ФСБ РФ, відзняте самими російськими спецпризначенцями. За даними штабу ООС, ця група російських снайперів 27 лютого вбила українського воїна — молодшого сержанта Володимира Федченка.

Заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський повідомив, що інформація з цього приводу буде надана делегаціям країн-учасниць під час наступного пленарного засідання Форуму ОБСЄ із безпекового співробітництва. Планується, що буде розкрито імена, прізвища і посади військовослужбовців РФ, причетних до вбивств українських воїнів.

Від злочинних дій окупантів потерпає і місцеве населення. Так, днями неподалік окупованого Докучаєвська від підриву на протипіхотній міні російського виробництва отримала поранення 35-річна громадянка України. «Характер отриманого нею поранення — мінно-вибухова травма лівої ноги, травматична ампутація стопи — вказує на підрив на, ймовірно, протипіхотній міні «ПМН-2», — повідомили у прес-центрі штабу ООС і нагадали, що використання цих боєприпасів заборонено Оттавською конвенцією, приєднавшись до якої, Україна знищила всі протипіхотні міни «ПМН-2» і «ПОМ-2» під міжнародним наглядом. «Водночас Російська Федерація відмовилася підписати цей документ і продовжує забезпечувати свої збройні формування такими мінами для використання їх у бойових діях на Сході України», — наголосили в штабі ООС. Там також поінформували, що протягом минулого тижня піротехнічні розрахунки ДСНС обстежили 38 гектарів території і вилучили та знешкодили 702 вибухонебезпечні предмети.

Про безпосередню причетність Росії до подій на Донбасі під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ заявив очільник місії США Джеймс Гілмор. «Нам треба повірити в те, що російські маріонетки на Сході України мають можливості самостійно придбати високотехнологічну російську військову техніку, таку, як система протиповітряної оборони «Панцир-1», бойовий танк Т-72Б3 або комплекс радіоелектронної боротьби «Леєр-3»?» — не без іронії запитав він і нагадав, що ці системи озброєння були вироблені в РФ і то лише через багато років після розпаду СРСР.

На Донеччині 16 сіл об’єдналися

16 населених пунктів чотирьох сільських рад Нікольського району на Донеччині — Кальчицької, Зорянської, Кас’янівської та Малоянисольської — об’єднались у Кальчицьку сільську ОТГ.

Ухвалення всіх рішень на рівні сільських рад щодо створення Кальчицької ОТГ відбулось у березні. На початку квітня Донецька ОДА спрямувала до Центрвиборчкому звернення про призначення перших виборів голови та депутатів сільської ради Кальчицької об’єднаної громади, як це передбачено законодавством.

Актив новоствореної громади переконаний: якщо правильно організувати функціонування соціальних та інфраструктурних об’єктів, налагодити автобусне сполучення між населеними пунктами, то громада буде самодостатньою й зручною для проживання.

Бюджетоутворюючим підприємством Кальчицької ОТГ є місцевий кар’єр. Сусідня Зоря багата на земельні площі, податкові надходження з яких забезпечуватимуть збалансованість бюджету. У ХХ столітті села Кальчик і Зоря входили до складу однієї ради, допоки у 80-х роках минулого століття їх не роз’єднали. Отже, теперішнє об’єднання мешканці громади сприймають ще й як відновлення історичної справедливості на місцевому рівні.

У Бахмуті зводять сміттєперевантажувальну станцію

Проект будівництва сміттєперевантажувальної станції передбачає забезпечення повного циклу робіт.

Відкриття робіт відбулося за участю директора департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА Сергія Натруса та бахмутського міського голови Олексія Реви, які ознайомилися з проектом будівництва, наявними мережами комунікацій та обговорили подальші кроки.

Проект будівництва сміттєперевантажувальної станції передбачає зведення виробничої будівлі з критим майданчиком для розвантажування твердих побутових відходів, облаштування навісів для тимчасового зберігання вторинної сировини, майданчиків для розміщення контейнерів, мультиліфт для навантаження сипучих відходів, склобою та відходів, що підлягають захороненню, створення бар’єра для дезінфекції автотранспорту, відкритих майданчиків для тимчасового зберігання трави, листя, будівельного сміття та проведення благоустрою території.

Цього ж дня представники обласної та місцевої влади провели виїзну нараду на об’єкті реконструкції амбулаторії селища Опитне, здійснюваної за кошти обласного бюджету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here