Житомирщина

0
95

Романівська райдержадміністрація створила спільний вайбер-чат для пасічників

Щоб медозбір був щедрим, Романівська райдержадміністрація створила спільний вайбер-чат для пасічників та сільськогосподарських підприємств.

Таким чином бджолярів заздалегідь інформуватимуть про заплановану обробку полів. Зокрема, не пізніше ніж за три доби пасічникам повідомлятимуть про дату, час і місце обробки, назву і діючу речовину препарату, тривалість його дії і клас небезпеки для бджіл. До того ж обробка рослин, що запилюються комахами, має здійснюватися у період відсутності льоту бджіл.

У Романівській РДА зазначають, що загалом у районі налічується 212 пасічників, при цьому 93 з них мають більш як п’ять бджолосімей. Щоб приєднатися до вайбер-чату, необхідно звернутися до колег-пасічників, які вже є у ньому, або у приймальню райдержадміністрації за телефоном 2-12-30.

Трагедія в Антарктиді

На станції «Академік Вернадський» загинув учасник 25-ї Української антарктичної експедиції Василь Омелянович. Ця трагедія — перша смерть учасника експедиції на станції за весь час українських досліджень.

«Нині ми з’ясовуємо всі обставини смерті, попередньо відомо, що він наклав на себе руки через особисті проблеми. На жаль, усі ми живі люди, і ніхто заздалегідь не знає, що для кого стане останньою краплею чи соломинкою, яка зламала спину», — повідомив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН України Євген Дикий.

Василеві Омеляновичу було 35 років. Він закінчив Полтавський кооперативний інститут і працював кухарем у рідному Малині на Житомирщині. Василь мріяв стати корабельним коком, але після знайомства з полярником почав працювати кухарем в антарктичних експедиціях. Це була вже п’ята його зимівля на станції «Академік Вернадський». У складі 25-ї української експедиції він прибув до Антарктиди 21 квітня.

Наразі на станції «Академік Вернадський» залишаються 10 учасників української експедиції, які по черзі виконують обов’язки кухаря. У НАНЦ зазначили, що нині вирішується питання доставки тіла в Україну.

Міністерство освіти і науки України та Національний антарктичний науковий центр висловлюють щирі співчуття рідним, друзям та близьким загиблого.

У Пулинах інфекційне відділення — власними силами

У Пулинах менш як за місяць відремонтували приміщення інфекційного відділення місцевої лікарні, будівництво якого розпочалося ще на початку 90-х років минулого століття, але так і не було завершене.

Силами медичних та господарських працівників лікарні, які власноруч виконали всі ремонтні роботи, тут облаштували шість палат для обсервації хворих на коронавірус, де одночасно зможе лікуватися 15 пацієнтів. Кошти на ремонт і оснащення приміщення з районного бюджету не виділяли, натомість звернулися по допомогу до благодійників, місцевих підприємців та волонтерів. Завдяки їхній підтримці у відділенні підвели воду і кисень, придбали душові бокси, встановили нові двері та вікна, підключили індивідуальне опалення, пофарбували стіни та підлогу.

«Умови спартанські, але все необхідне тут є. Якщо прибудуть пацієнти на обсервацію або піде масовий спалах коронавірусу і лікарня в Черняхові не зможе вмістити всіх хворих, наше інфекційне відділення готове приймати їх на лікування», — розповів головний лікар КНП «Центральна районна лікарня» Пулинської районної ради Павло Гуменюк.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here