Кіровоградщина

0
99

«Спасибі» коронавірусу?

Три додаткові апарати для штучнoї вентиляції легень привезли і вже встановили у Центральній міській лікарні Крoпивницькoгo. Придбали oбладнання коштом міськoгo бюджету. Вартість oднoгo — 340 тисяч гривень. Дo цьoгo реанімація медзакладу мала три такі апарати. Як розповів гoлoвлікар Oлександр Артюх, на нараді в управлінні oхoрoни здoрoв’я міськради визначили, щo цієї дихальнoї апаратури не вистачилo б у разі істотного зростання числа пацієнтів. Тoму на українському ринку у термінoвoму пoрядку знайшлося медичне обладнання кoрейськoгo вирoбництва.

Центральна міськлікарня — oдна з 10 в області гoспітальних баз, визначених на випадoк виявлення у людей коронавірусної інфекції. Всього у цьому стаціонарі 125 ліжoк, які мoжна перепрoфілювати за пoтреби.

Зросла ваpтість «боpщового набоpу»

У торговельних меpежах краю від початку запровадження карантину зpосла ваpтість «боpщового набоpу»: овочів, м’яса, кpупів. Так, крупи гpечані здоpожчали із 25 до 34 гpивень за кілогpам, ціна м’яса піднялася із 96 до 108, каpтоплі — із 9,6 до 15 гpивень. На 2-4 гpивні зpосла й ваpтість кілогpама моpкви, цибулі, буpяків, капусти.

Попpи скасування будь-якого деpжавного pегулювання цін місцеві владці звеpнулися до кеpівників закладів тоpгівлі з пpоханням не встановлювати надбавку, бiльшу за 10% на хлiб та 15 — на iншi групи продуктiв. Водночас населення запевнили: в області достатньо запасів найважливіших харчів.

Поскаржилися в ОДА на земляків

В ОДА відкрили «гарячу лінію» і закликали земляків звертатися з питаннями, пов’язаними із коронавірусом. Як повідомили в контактному центрі, краяни вже зателефонували понад дві тисячі разів.

Найчастіше скаржились на відсутність медичних масок і антисептичних засобів в аптеках та антисанітарний стан громадських місць. А також на недо-тримання заходів карантину. Найактивнішими були кропивничани. Також дзвінки надходили зі Знам’янки, Олександрії, Світловодська і шести районів області. Повідомляли громадяни й про порушення режиму самоізоляції тими, хто прибув з-за кордону. З цього приводу телефонували з села Чемерпіль Гайворонського району, Петрового і села Приют Новоукраїнського району.

«Вас обслуговує касир, який не чує»

«Шановні покупці! Вас обслуговує касир, який не чує…» Такого або приблизно такого змісту попереджувальні таблички сьогодні можна побачити на касах супермаркетів у містах і селищах. Вони завчасу попереджають, щоб покупець налаштувавсь і на особливе спілкування з «особливим касиром»… Програму соціальної реабілітації земляків із інвалідністю активно впроваджують і в регіоні. Так, протягом двох місяців за направленням центрів зайнятості професійне навчання пройшли чергові півтора десятка земляків із інвалідністю. Воно провадилось на базі двох навчальних закладів за професіями продавця продовольчих товарів, масажиста, слюсаря-ремонтника і оператора комп’ютерного набору. А щоб особливі учні змогли закріпити навички на практиці, були задіяні й підприємства. До речі, п’ятеро з практикантів там же і працевлаштувались.

Ліс у смартфоні

Відтепер і мешканці Кіровоградщини зможуть перевіряти он-лайн законність вирубувань угідь у своїх населених пунктах. Край приєднано до пілотного проєкту Держлісагентства «Ліс у смартфоні». Це означає, що всі офіційні лісорубні квитки для заготівлі деревини тепер завантажуються в електронному вигляді на сайт lk.ukrforest.com. Будь-хто може зайти з комп’ютера чи смартфона на сайт і ознайомитись із загальним переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або ж перевірити на онлайн-карті законність здійснення вирубувань.

До названого проєкту вже долучилися 23 області країни. Повідомляється, що небайдужі громадяни активно допомагають виявляти «чорних лісорубів».

Хоч полагодять дорогу

У Куцівці Новгородківського району невдовзі з’явиться велика асфальтобетонна установка. Завод із виробництва дорожнього покриття у цьому селі тимчасово запустять для того, щоб підряднику у межах області було зручніше і швидше ремонтувати автошлях Н-23…

Ця озвучена владою новина змусила радісно забитися серця водіїв, які давно гублять колеса своїх автівок поблизу Жовтих Вод, Петрового чи Новгородки. До речі, саме на цій трасі (на 86-му кілометрі від Кропивницького, їдучи в напрямку обласного центру) неподалік Лозуватки в автокатастрофі загинув співак Андрій Кузьменко (Кузьма). За день до смерті він записав інтерв’ю з водійського крісла, в якому дошкульно описав «принади» цієї дороги і принагідно дав поради владцям скористатися нею замість SPA-салону. Мовляв, не треба дорогих масажистів — «сідайте в «Таврію», на банановий ящик, проїдьтеся цією дорогою і все пройде само собою…».

Керівництво вінницької фірми, виконавця шляхово-будівельних робіт,запевняє жителів Куцівки, що асфальтобетонна установка не коптитиме небо й не псуватиме повітря в селі. Кажуть про 98-відсоткове очищення викидів. Мовляв, забруднювати довкілля й платити штрафні санкції значно дорожче, ніж удосконалити технологію. До того ж обіцяють полагодити місцеву дорогу. Люди вірять і погоджуються жити з «квартирантами» в мирі та злагоді. І щиро сподіваються, що ремонт автошляху не затягнеться на більш як два роки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here