Луганщина

0
150

Загинув комбат

Ще одна сумна звістка надійшла з фронту: на Луганщині загинув командир батальйону «Луганськ-1» полковник поліції Сергій Губанов. «Під час виконання завдання командування штабу ООС він і троє бійців батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1» дістали осколкові поранення», — йдеться в повідомленні поліції Луганської області.

Глава департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко зазначив, що трагедія сталася на околицях прифронтового села Трьохізбенка Новоайдарського району ввечері під час патрулювання. Сергій Губанов помер у лікарні під час надання медичної допомоги після поранення підривом невідомого вибухового пристрою. Трьом бійцям, які отримали тяжкі поранення, надають допомогу лікарі військового шпиталю.

Тим часом керівники «ЛНР» і «ДНР» заявили про приведення підрозділів окупаційних військ на Донбасі у повну бойову готовність. «Сьогодні, 20 травня, маріонеткові ватажки проросійських терористичних угруповань у ОРДЛО Леонід Пасічник і Денис Пушилін по черзі виступили із гучними заявами, що приводять всі військові підрозділи у повну бойову готовність», — повідомила міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm. Зазначається, що формальним приводом для цього вони вказали нібито «посилення обстрілів з боку Збройних сил України». Однак це не відповідає дійсності, вважає видання, оскільки спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала, що попередньої доби кількість порушень режиму припинення вогню в Донецькій і Луганській областях суттєво зменшилась. Про це йдеться у щоденному звіті №118/2020 СММ ОБСЄ від 19 травня. Тоді як бойовики 20 травня гатили по позиціях Об’єднаних сил із різних видів зброї, зокрема й із заборонених мінськими угодами мінометів калібру 120 мм.

Підстанція «Кремінська» отримала робочу напругу

Підстанція «Кремінська» — лише за півкроку до початку системної роботи. Її обладнання вже включено під навантаження — і це фінальний етап будівництва.

Після завершення випробувань підстанція може працювати у складі ОЕС України вже у штатному режимі.

Основна особливість «Кремінської» є унікальною для країни. Комплектні розподільчі пристрої з елегазовою ізоляцією 500 кВ і 220 кВ мають високу експлуатаційну надійність (перший капремонт — після 25 років експлуатації) і не вимагають постійної присутності персоналу.

Загальну трансформаторну потужність підстанції у 501 МВА забезпечує обладнання ПрАТ «Запоріжтрансформатор», а унікальна система глибокої біологічної очистки стічних вод (на рівні 98%) також має вітчизняне походження.

І головне — область отримає додаткові потужності, що підвищить надійність енергозабезпечення споживачів півночі Луганщини, зніме обмеження для роботи промисловості на повну потужність, зокрема Сєвєродонецького «Азота» й Лисичанського НПЗ. А у перспективі підстанція стане форпостом створення передумов для безпечного відокремлення енергосистеми країни від системи РФ після синхронізації ОЕСУ з європейською мережею ENTSO-E.

Припинити затоплення шахт: далі зволікати не можна

Розробка та впровадження проекту «Заходи щодо захисту від затоплення шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» потребує нагального вирішення.

Затоплення шахт для Луганщини є однією з головних проблем. Зокрема, потребує нагального вирішення розробка та впровадження проекту «Заходи щодо захисту від затоплення шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля», що допоможе розв’язати питання безаварійної роботи водовідливного комплексу шахти «Золоте» та стабілізувати екологічну ситуацію в регіоні.

Про це йшлося під час засідання колегії Луганської ОДА, на якій доповідав директор департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олег Тіхонов. За його словами, регіональною програмою з охорони навколишнього природного середовища області на 2019—2025 роки за рахунок коштів обласного фонду навколишнього природного середовища водоохоронних заходів заплановано реалізацію 26 заходів. Вони будуть пов’язані з розробленням проектно-кошторисної документації та виконанням робіт з будівництва або реконструкції на об’єктах водопровідно-каналізаційного господарства, паспортизацією водоймищ, а також захистом від затоплення шахти «Золоте».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here