Рівненщина

0
163

Гуральний бізнес давно криміналізований

Виробництво горілки — надприбутковий бізнес, особливо якщо він нелегальний, без сплати податків і акцизів. Підпільні гуральні, де сурогат розливають у пляшки, облаштовують у гаражах, підвалах, орендованих складах. Оперативні зведення МВС рясніють повідомленнями про виявлені у різних регіонах чималі партії фальсифікату.

Так, нещодавно на Рівненщині СБУ викрила підпільний склад фальшивого алкоголю. Такий «розливний» бізнес на широку ногу організували троє рівнян. Для чого закуповували алкосурогат із технічного і харчового спирту у підпільних «виробників» із Чернігівщини. Підробку зберігали на восьми орендованих складських приміщеннях у Рівному. Збували під виглядом продукції відомих марок через мережу роздрібної торгівлі регіону, а також через Інтернет. Під час обшуків було вилучено 48 тисяч пляшок різної ємності — уже з етикетками та акцизними марками, 2,5 тонни ще не розлитої горілки, 200 літрів контрафактного коньяку і 850 літрів алкосурогату.

Годі сподіватися на те, що у найближчому майбутньому вдасться покінчити з підпільним гуральним бізнесом. Адже він давно криміналізований і процвітає не без підтримки корумпованих правоохоронців. До того ж на цю небезпечну злочинну пропозицію є сталий попит…

Група злочинців викрадала людей — підозру оголошено 21 її члену

За процесуального керівництва прокуратури Рівненської області 19 травня повідомлено про підозру 21 учаснику організованої злочинної групи, у тому числі 14 затриманим особам, за фактами незаконного викрадення людей, обмеження їх волі шляхом поміщення до спеціально пристосованих житлових приміщень, катування утримуваних осіб на території Рівненщини і Тернопільщини (ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 146, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 127 КК України).

— За даними слідства, цю злочинну групу під виглядом діяльності громадської організації упродовж 2016—2020 років створив та очолював з метою отримання незаконних доходів на постійній основі 45-літній житель Рівного, до неї залучив ще 20 учасників, у тому числі раніше судимих мешканців східних регіонів України, — розповідає прокурор Рівненської області Антон Войтенко. — Ці особи, діючи у складі міжрегіональної організованої групи, за грошову винагороду вчиняли дії з метою викрадення людей на території східних та західних областей України, примусового їх перевезення з різних регіонів України та поміщення до 6 так званих лікувальних центрів, які розміщувались на територіях Рівненської (5) та Тернопільської областей (1). У подальшому викрадені особи незаконно утримувалися проти їх волі в умовах ізоляції під виглядом надання медичної та психологічної допомоги для подолання наркотичної, алкогольної та інших видів залежності. За це зацікавленими особами здійснювалася періодична оплата від 5 до 12 тис. грн за місяць. При цьому за порушення режиму перебування у відповідних приміщеннях, а також спроби втечі до утримуваних осіб застосовувалися насильницькі дії (поміщення до спеціально ізольованих приміщень — «карцерів», завдання тілесних ушкоджень, примусове введення в організм психотропних та наркотичних речовин) та інші дії з метою придушення їхньої волі.

У межах кримінального провадження, на підставі ухвал слідчого судді, слідчими СУ ГУНП у Рівненській області та прокурорами органів прокуратури області, із залученням слідчих територіальних підрозділів поліції, за оперативного супроводу працівників УСБУ в Рівненській області, ВБЗПТЛ ГУНП у Рівненській області, 19 травня проведено 27 обшуків на території Рівненської та Тернопільської областей, зокрема у так званих реабілітаційних центрах, за адресами проживання осіб, причетних до скоєння цих злочинів, у їхніх транспортних засобах. Слідчі дії проведено за участю 38 слідчих поліції, 25 прокурорів, 40 оперативних працівників поліції та СБУ, а також 40 спецпризначенців.

За результатами проведених обшуків у 6 «реабілітаційних центрах», які працювали без будь-яких дозвільних документів та медичного персоналу, виявлено 145 незаконно утримуваних осіб із різних регіонів України, документи, що посвідчують їхню особу, комп’ютерну техніку, засоби мобільного зв’язку, чорнові записи про діяльність цих закладів, гроші, банківські картки, рекламну продукцію щодо нарко- та алкозалежності, медичні препарати та інше.

Слідчі та процесуальні дії у кримінальному провадженні тривають. Вживаються заходи з метою обрання відносно підозрюваних осіб запобіжних заходів та вирішення питання про арешт вилученого майна.

Шукають кошти для реанімації водної перлини

Хрінницьке водосховище — стратегічний водний об’єкт Рівненщини. Дамба водойми стримує від затоплення майже 30 населених пунктів Рівненщини та Волині.

«Цей водний об’єкт не ремонтувався впродовж останніх 30 років. Гідровузол та шлюзи водосховища потребують реконструкції. Востаннє проектно-кошторисну документацію для цього розробляли ще у 2012 році. Проте ремонтні роботи так і не було розпочато. На сьогодні ця документація застаріла, тож розроблятимемо нову», — каже голова ОДА.

За попередніми підрахунками, така реконструкція обійдеться мінімум у 10 млн гривень. Фінансову підтримку шукатимуть на всіх рівнях: районному, обласному, державному.

Окрім того, на Хрінницькому водосховищі розташована місцева ГЕС. І хоча вона працює не на повну потужність, проте підприємство сплачує податки, забезпечує робочі місця.

Також водойма має туристичну інфраструктуру. Робота санаторіїв та баз відпочинку, що неподалік водосховища, — це також додаткові кошти до місцевих бюджетів. І хоча на водосховищі рівень води дещо знизився, проте на літній сезон відпочинку це не вплине.

«Хрінницьке водосховище — візитівка півдня нашої області. А техногенно-екологічна безпека — це наша спільна відповідальність. Тому стан справ довкола об’єкта перебуватиме на особливому контролі обласної влади», — додав Віталій Коваль.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here