АР Крим

0
145

Без води і мозок сохне

Окупаційна влада півострова не розраховує на відновлення подачі води з України Північно-Кримським каналом. Про це заявив самопроголошений «голова» АРК Сергій Аксьонов, коментуючи слова Прем’єра України Дениса Шмигаля.

Своєю чергою «спікер» кримського парламенту Володимир Константінов назвав слова Шмигаля дуже провокаційними. «Нічого спільного з реальним бажанням подати воду в них немає. Однозначно вони не готові подавати воду, а ми не готові її брати від таких людей у такий час… Вони нас труїти почнуть цією водою», — вважає Константінов.

Переслідують інакодумців

Російська влада цілковито знищила політичні права, унеможливила опозиційну політичну діяльність та переслідує будь-які вияви інакодумства на території Криму, який анексувала у 2014 році. Про це йдеться у щорічному звіті Freedom House «Свобода у світі 2020».

Зазначається, що рейтинг свободи у Криму встановлено на рівні 8 зі 100 можливих. Серед усіх оцінених країн та територій окупований півострів опинився на 12-му місці з кінця. Окрім того, Крим потрапив у трійку країн та територій з найгіршим показником політичних прав. «Цьому, зокрема, посприяли організовані Росією утиски української та кримськотатарської спільнот задля штучної зміни етнічного складу населення Криму на користь росіян», — наголошується у «Свобода у світі 2020».

Не чекали? А Дуня приїде!

Керівництво Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) має намір організувати візит комісара з прав людини Ради Європи Дуні Міятович до анексованого Росією Криму. Про це повідомив президент ПАРЄ Рік Дамс.

«Я вважаю, що це буде більш ніж нормально, коли комісар з прав людини матиме змогу відвідати географічну точку на карті в межах кордонів 47 країн — членів РЄ, для того аби хоча б розібратися, що відбувається там з правами людини», — заявив Рік Дамс.

У кайданках

Підконтрольний Росії Джанкойський районний суд засудив місцевого мешканця Сергія Філатова до шести років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії загального режиму.

Чоловіка визнали винним в організації діяльності забороненої на Росії релігійної організації «Свідки Єгови». Після оголошення вироку Філатова забрали в СІЗО просто з будівлі суду. Філатов — батько чотирьох дітей, він переїхав до Криму з Херсона у зв’язку з тим, що потрібно було доглядати за хворою донькою.

Ніхто не забутий, ніщо не забуто

Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) запустив кампанію «Унутилмаг’ан к’абірлер» («Незабуті могили») зі збору та систематизації інформації щодо місць поховання кримчан, які були депортовані з півострова 1944 року і померли далеко від рідних місць. Про це повідомляє пресслужба КРЦ.

«Внаслідок депортації кримськотатарського народу в 1944 році померли десятки тисяч наших співвітчизників, і дотепер спочивають на чужині. Ця трагедія зачепила кожну кримськотатарську сім’ю. Хто ці люди? Де їхні могили? В якому вони стані? Чи знають про це їхні нащадки, які народилися в Криму? Яка їх кількість? Щоб відповісти на всі ці запитання, Кримськотатарський Ресурсний Центр звертається до нащадків депортованих кримських татар з проханням надати інформацію про місця поховання їхніх предків у місцях депортації», — зазначила менеджер КРЦ Людмила Коротких.

Видушують усе українське

Росія проводить в окупованому Криму політику знищення української самосвідомості й формування в кримської молоді російської мілітаризованої ідентичності. Так стверджує керівниця Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник в інтерв’ю «Голосу Америки».

«Зараз ми говоримо не про конкретні порушення, а про тенденції та стратегічні проблеми, пов’язані з окупацією. Одна з них — це зміна демографічного складу населення. Росія намагається фізично зробити Крим російським, штучно переселяючи туди громадян РФ з інших регіонів. По суті, вона знищує українську ідентичність у Криму», — сказала правозахисниця.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here