Харківщина

0
158

Торгівля на крові

На Харківщині СБУ викрила та заблокувала масштабний механізм передачі країні-агресору приладів для військової авіатехніки. Інакше як «торгівлею на крові» це не назвеш. З усього видно, гендлярі торгують, аж гай шумить, карантин їм ніяк не заважає.

— У результаті багатоходової операції оперативники спецслужби встановили, що до оборудки причетні понад 20 учасників, — розповідає представник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула. — Організатори афери задіяли комерційні структури, зокрема фіктивні, в Україні, державах ЄС та в РФ. Серед учасників угруповання були в тому числі й представники кримінальних кіл, які займаються контрабандою.

Махінацію організували, застосувавши хитромудру схему: за реквізитами фіктивних українських та російських комерційних фірм ділки закуповували на підприємствах Укроборонпрому продукцію військового призначення. Залучали до цього посадовців МОУ. Потім незаконно придбаний товар контрабандою переправлявся до РФ поза пунктами митного контролю. І не тільки туди, а й у країни Євросоюзу, звідки за підробленими документами реекспортувався до РФ.

Зловмисники були затримані на гарячому на території Дворічанського району Харківської області під час спроби незаконного переміщення товарів військового призначення. У позашляховику знайдено 11 електромагнітних пристроїв, що використовуються у комплектації російської авіаційної техніки, а також 64 інфрачервоних патрони, призначених для захисту літаків ПС РФ від керованих ракет. Водночас проведено понад 30 обшуків за місцями роботи і проживання фігурантів справи, місцями зберігання товарів військового призначення на території Харківської і Миколаївської областей, унаслідок чого вилучено продукцію для війська, документи офшорних і фіктивних компаній, банківські платіжні картки, а також великі суми готівки.

Після цієї операції ниточка потяглася далі — було викрито зловмисників, які налагодили постачання недоброякісних авіазапчастин для Укроборонпрому. За версією слідства, двоє харків’ян організували схему скуповування вузлів та агрегатів військових літаків. Уживаним агрегатам лиходії разом зі своїми спільниками робили косметичний ремонт у кустарних умовах для подальшого перепродажу. Уявляєте, на якому брухті могли б літати наші хлопці?

Якщо одні заробляли на запчастинах, то спритниця з Донецької області мала свій навар на тому, що за грошову винагороду пропонувала жителям тимчасово окупованих територій сприяння у виплаті українських пенсій та інших видів державної соціальної допомоги, на які ті не мали законного права. Серед них правоохоронці виявили бойовиків терористичних організацій «Л/ДНР», а також померлих осіб. Під час обшуків за місцями проживання фігурантів справи у містах Слов’янськ та Бахмут співробітники СБУ вилучили документи з доказами протиправної діяльності, а також гроші у сумі понад 2,3 мільйона російських рублів, які, стверджують працівники Служби безпеки, призначалися для фінансування терористичних організацій.

От і виходить, що з напівпорожньої скарбниці ми виплачували пенсії тим, хто вбиває наших хлопців. У той час як українці, що не зрадили своєї держави, існують на межі виживання.

Харківську ОДА не захоплював?

У Харкові суд виправдав обвинуваченого в масових заворушеннях у 2014 році, під час яких була захоплена будівля облдержадміністрації. Про це йдеться у вироку Київського районного суду.

Раніше неодноразово засуджений чоловік обвинувачувався в тому, що вдень 1 березня 2014 року він кидав палицю в бік осіб, які перебували у приміщенні ОДА, після чого самовільно проник до будівлі, таким чином взявши участь у масових заворушеннях. Дії чоловіка були кваліфіковані за ч.1 ст. 294 Кримінального кодексу України.

Однак на суді чоловік заявив, що у вказаний день перебував вдома. При цьому свідок обвинувачення заявив, що був у вказаний день на площі Свободи та бачив у натовпі чоловіка. Також слідчі надали суду відео, на якому зафіксовано, що чоловік, схожий на обвинуваченого, бере участь у подіях. Захист своєю чергою надав суду висновок фотопортретної експертизи, у якому зазначається, що вказані матеріали не придатні для ідентифікації особи.

Оцінивши докази, суд дійшов висновку, що провина чоловіка доведена не була, і виправдав його.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here