Сиротинцям Черкащини допомагають норвезькі друзі
Понад тисячу медичних рукавичок надіслав персоналу місцевих сиротинців голова ГО «Друзі України» норвежець Раймонд Йєнсен.
Зокрема, допомогу отримали медпрацівники обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, Черкаської спеціальної школи-інтернату для дітей з вадами зору, де Раймонд двічі працював волонтером, а згодом удома не раз організовував благодійні аукціони для підтримки українських сиріт.
«У нас в Норвегії, — написав благодійник, — ситуація з коронавірусом повністю під контролем. Уже працюють дитсадки, молодші діти пішли до школи. Наша громадська організація зібрала скромну допомогу, аби нагадати українцям, що про них пам’ятають і щиро зичать здоров’я і віри у кращий завтрашній день».
Раймонд Йєнсен повідомив, що зі значним послабленням у Норвегії карантину він матиме можливість наполегливіше працювати разом зі своїми друзями-благодійниками і незабаром відправить ще одну посилку допомоги в Україну.
Імпорт переважає експорт
У 2019 році, повідомляє Головне управління статистики у Черкаській області, до Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Нідерландів та інших країн Євросоюзу спрямовано понад 40% усіх вироблених товарів.
Це, зокрема, продукти рослинного та тваринного походження, деревина та вироби з неї.
Імпортні поставки становили торік 63,1% і здійснювалися найчастіше з Німеччини, Угорщини, Словаччини та Польщі. У структурі ввезених товарів переважали мінеральні продукти, механічні та електричні машини, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості.
Журналісти вимагають звіту про розслідування вбивства Вадима Комарова
Група працівників черкаських друкованих та електронних видань звернулася до керівництва СБУ та Головного управління Національної поліції в Черкаській області з вимогою публічно прозвітувати про перебіг розслідування вбивства Вадима Комарова. Минув рік, як невідомі жорстоко побили його в центрі Черкас. Двадцятого червня Вадим помер у лікарні, не виходячи з коми.
«Минув рік, як не стало відомого черкаського журналіста, блогера-активіста Вадима Комарова, — написали у зверненні медійники, — а й досі не відомі імена виконавців та замовників злочину».
З відповідною заявою виступила також Національна спілка журналістів України.