Український день на турнірі в Чикаго: Еліна Світоліна виграла 16-й титул WTA

0
170

Третя ракетка світу і зірка першої величини України, бронзова медалістка Олімпійських Ігор у Токіо Еліна Світоліна здобула 16-й титул WTA в Чикаго!

У неділю, 29 серпня, українська тенісистка Еліна Світоліна виграла хардовий турнір в американському Чикаго, поповнивши свій актив 16-тим титулом WTA.

Для 26-річної українки це був перший фінал у поточному сезоні. Востаннє Світоліна вигравала титул на турнірі в Страсбурзі восени 2020 року. На шляху до титулу Еліна Світоліна обіграла Клару Бурель, Фіону Ферро, Крістіну Младенович і Ребекку Петерсон.

Нагадаємо, що Світоліна скористалася від організаторів “wild card” і стала єдиною представницею топ-30 на цьому турнірі.

Стартував матч очікувано з переваги української тенісистки. У попередніх поєдинках на турнірі в Чикаго Корне тільки одного разу з чотирьох брала першу партію, тому очікувати від неї якоїсь феноменальної гри на початку було б дивно. Але дуже швидко домінування Еліни звелося до нуля, і француженка почала заробляти очки. Алізе відіграла брейк, але було видно, що у неї не все гаразд зі здоров’ям, а якщо точніше, то з правим стегном. Через це пошкодження Корне страждала протягом усього матчу, здавалося, що вона навіть зніметься. Проте француженка після кількох медичних тайм-аутів все ж витримала до кінця.

Доля першої партії вирішилася в 11-м і 12-м геймах. Еліна спочатку відіграла три прихованих сетболи, після чого реалізувала перший же сет-поінт.

Початок другої партії Корне знову провалила, їй удруге довелося відіграватися з рахунку 0:3. На цей раз Алізе зрівняти рахунок не вдалося, Еліна довела зустріч до перемоги, хоча і сама відчувала певні проблеми зі здоров’ям. Якби не це, матч завершився б набагато раніше.
Також потрібно розуміти, що зустріч проходила в умовах неймовірної спеки, за якої показувати теніс високого рівня практично нереально. Тут перемагає той, хто краще пристосується до умов, не отримавши великої шкоди організму.

Француженка Алізе Корне (Alizé Cornet) боролася за свій 7 титул WTA в кар’єрі. Світоліна перемогла з рахунком 7-5, 6-4.

Раніше Світоліна і Корне зустрічалися на кортах Туру 7 разів (тепер рахунок в очних поєдинках 5-3).

Інтерв’ю з українською тенісною зіркою – в жовтневому випуску журналу “Ukrainian People” (Chicago).