«СИЛЬНУ ДЕРЖАВУ НЕ ЗАСУДИЛИ Б»

0
306

КОЛИ КАЖУТЬ, ЩО СПОРТ АБСТРАГОВАНИЙ ВІД ПОЛІТИКИ, ТРЕБА ПАМ’ЯТАТИ, ЩО, НА ЖАЛЬ, ЧАСТО РЕПУТАЦІЯ ПОЛІТИЧНИХ ЛІДЕРІВ І КРАЇНИ В ЦІЛОМУ МОЖЕ ПОЗНАЧАТИСЯ Й НА СПОРТСМЕНАХ…
Протягом останніх кількох тижнів увага всього світу прикута до Лондона, де тривають ХХХ літні Олімпійські ігри. Ця всесвітньо відома подія заворожує глядацькі серця не лише новими рекордами й висококласною підготовкою учасників, а й численними скандалами, якими позначається чи не кожен день Олімпіади. На жаль, це не оминуло й українських спортсменів. Під час змагань виникло чимало конфліктних ситуацій, коли здавалося, що наших олімпійців «потопили» й позбавили права здобути нагороду або ж продовжити дальшу боротьбу за них.
Один із таких інцидентів — позбавлення нагород чоловічої збірної з гімнастики. Нагадаємо, що після апеляції збірної Японії українці з третьої позиції перемістилися на четверту. Як заявив головний тренер українських гімнастів Юлій Куксенков, «у нас фактично вкрали медаль». «Британцям, які фінішували третіми, судді трохи завищували оцінку», — наголошує видання. Інший явний конфлікт виник під час боксерського поєдинку між українцем Євгеном Хитровим і британцем Ентоні Огого. Незважаючи на нічийний результат і те, що українець двічі відправляв Огого в нокдаун, перемогу віддали останньому! Міжнародна асоціація любительського боксу відхилила всі апеляції України щодо несправедливого рішення. Відкинуло олімпійське журі й апеляцію України на позбавлення української спортсменки з багатоборства Людмили Йосипенко бронзової нагороди… Натомість судді прийняли апеляцію Німеччини й мить тому дискваліфіковану спортсменку Шварцкопф поставили на третю позицію, українка ж опустилася на сходинку нижче.
Усі ці випадки, що позбавили українців медалей, на думку експертів, виглядають доволі суперечливими. Не хотілося б говорити про тенденцію, але українські вболівальники досі пам’ятають, як не зарахували гол збірної України в матчі проти британців під час Євро.
Можливо, якби Україна була членом ЄС, із нами більше б рахувалися? Українські політики мають дуже неоднозначну репутацію в світі. До того ж, на відміну від наших сусідів, їх мало сприймають всерйоз. Коли кажуть, що спорт абстрагований від політики, треба пам’ятати, що, на жаль, часто репутація лідерів може частково позначатися й на спортсменах…
Я звернувся до Яна ЛЕПЕТУНА, українського журналіста, який живе і працює в Лондоні, і запитав у нього про атмосферу в британській столиці під час Олімпіади:
— Олімпіада тут особливо не виділяється. Можна сказати, що вона «загубилася» в житті міста. Хоча люди переживають і навіть дивляться змагання у свій робочий час, в офісах. Вони, безумовно, хвилюються за своїх британських атлетів. Однак Олімпіада не має якогось визначального впливу на життя міста. Більше того, приблизно за два місяці до початку Олімпійських ігор місцева влада розпочала кампанію, в якій ішлося, що тут буде занадто багато туристів і всім доведеться стояти в чергах по 40 хв., щоб зайти в метро тощо. Нині такого немає і близько, гадаю, що цим вони якраз і налякали лондонців. Наразі Лондон дуже вільний, я навіть не очікував цього: витрачаю удвічі менше часу, ніж зазвичай, щоб дістатися до роботи.
Звісно, люди цікавляться виступами своїх спортсменів, обговорюють їх. Але тут немає такого, щоб усе життя країни було прикуте до ігор, як це було в Україні під час Євро. Чимало людей не звертає жодної уваги на Олімпіаду.
Лондон занадто великий, і тут багато чого відбувається — безліч фестивалів, різних чемпіонатів, хоча Олімпіада й найбільша серед цих подій. На мій погляд, за іграми люди стежить більше поза Лондоном, адже там ритм життя повільніший і для них це цікавіша подія. В Лондоні ж не такий великий інтерес до Олімпіади, який міг би бути в інших європейських столицях. Інше питання — нестача квитків, яка також відлякала багатьох людей.
— Як у Британії оцінюють скандальне рішення суддів у поєдинку між українським боксером Євгеном Хитровим та англійцем Огого?
— Усі, із ким я тут спілкувався, навіть із місцевими, кажуть, що перемога британського боксера була незаслуженою. Безумовно, вони радіють, що англієць пройшов далі, але, як на мене, це очевидно несправедливе рішення. Прикро, що саме на сьогоднішній Олімпіаді це не перший інцидент. Таке було й на минулих олімпійських змаганнях, але тут помітніше упереджене суддівство щодо наших спортсменів. Мені здається, що це пов’язано також із тим, який імідж має наша країна. Сильну державу вони не засудили б.
Ігор САМОКИШ