ЗОЛОТІ ВЕСЛА УКРАЇНОК

0
419

Успішним був шостий день ігор Олімпіади-2012 для української команди. Наші спортсмени виграли три нагороди. «Золото» — в активі жіночої четвірки-парної з академічного веслування та «бронза» — у снайперки Олени Костевич і фехтувальниці Ольги Харлан.
Наша четвірка-парна у складі представниць спорттовариства «Україна» Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової та Яни Дементьєвої (усі — Дніпропетровськ) Олена Костевичцього року не програла жодного старту своїм головним конкуренткам із команди Німеччини. До головного фіналу обидві команди пробилися з першої спроби. Але цього разу справжньої боротьби не було. Українки не віддали суперницям жодного гребка. Наш екіпаж, потужно стартувавши, лідирував, випереджаючи найближчих переслідувачів на півтора корпуса човна. У підсумку двокілометрову дистанцію дівчата подолали за 6 хвилин 35,93 секунди. Через майже три секунди фінішували німкені. На третьому місці — збірна США. Це перша олімпійська перемога українських представників академічного веслування за часи незалежності.
— А ми були приречені на перемогу, — пожартувала після переможного запливу Катерина Тарасенко. — Нам у Дніпропетровську створили чудові умови для підготовки до Олімпіади-2012. І треба було відпрацювати медаллю найвищого ґатунку. Тому відразу стартували потужно і з великим відривом. Зраділи, коли дізналися, що нагороди нам вручатиме новообраний член Виконкому Міжнародного Олімпійського Комітету, президент НОК України Сергій Бубка.
Ольга ХарланУспішно розпочала стрільбу з малокаліберного пістолета вихованка чернігівського спорттовариства «Колос» Олена Костевич. У кваліфікації на дистанції 25 метрів українка вибила 293 очки, забезпечивши собі у фіналі другу позицію. Першою кваліфікаційний турнір подолала Мунхбаяр Дорсюрен із Німеччини — 294 очки. А ось фінальну стрільбу на швидкість з 25-метрової дистанції витримали не всі спортсменки. В останньому підході Костевич випередила Зорану Арунович і фінішувала третьою — 788 очок. Це вже її друга бронзова медаль на Олімпіаді в Лондоні. А перше-друге місця поділили між собою кореянка Янмі Кім — 792,4 і китаянка Ін Чень — 791,4.
Миколаївська спартаківка Ольга Харлан завоювала бронзову медаль на олімпійському турнірі з фехтування на шаблях. У поєдинку за третє місце Ольга змусила капітулювати дворазову олімпійську чемпіонку Маріель Загуніс (США) — 15:10. Олімпійське «золото» у фінальному протистоянні розіграли Чжіон Кім (Південна Корея) і росіянка Софія Велика. Перемогла кореянка — 15:9.
Микола МОТОРНИЙ