КЛИЧКО НОКАУТУВАВ ПІТЕРА У ДЕСЯТОМУ РАУНДІ

0
403

Володимир Кличко захистив титули чемпіона світу за версією WBO та IBF у двобої проти нігерійця Семюеля Пітера. У поєдинку, який відбувся 11 вересня на 50-тисячному стадіоні у Франкфурті, Кличко нокаутував свого суперника на другій хвилині десятого раунду.
Пітер став для сім‘ї Кличків найбільш близьким суперником і майже товаришем. Стільки разів, скільки обіймалися протягом трьох двобоїв з Пітером Володимир і Віталій Клички, українські брати не зближувалися ні з ким з професійного боксу.
П’ять років тому Кличко-молодший уже виходив у ринг проти Пітера та здобув перемогу за очками, хоча й тричі побував у нокдауні. Той бій давав привід Пітеру увесь цей час заявляти, що він майже переміг Кличка. І справді, у тому поєдинку українець багато пропускав і ледве не програв, але зумів вистояти та здобути важку перемогу.
Майже два роки тому Пітера побив Віталій Кличко, який повернувся у професійний бокс і відібрав титул чемпіона WBC у «нігерійського кошмару». Тоді питань щодо переможця не виникало, позаяк Пітер не витримав усі 12 раундів і його команда викинула білий рушник. Отже, бій з Кличком для Пітера мав стати одним з вирішальним у протистоянні з українськими братами.
Справді, Пітер підійшов до бою у непоганій формі, скинув вагу у порівнянні з 2005 роком, став більш рухливий. Але і цього для перемоги над Кличком виявилося замало. За цей час Кличко-молодший теж виріс і не пропускає вже стільки ударів і вже набагато сильніше б‘є.
Початок бою 50-тисячна «Commerzbank-Аrеnа» отримала видовищний. Пітер відразу пішов в атаку і навіть одного разу влучив лівим боковим у голову українця. Кличко зустрічав свого суперника традиційним лівим прямим і чомусь зовсім не включав аперкот, який би зумів йому допомогти закінчити бій раніше. Втім перший раунд пройшов за хорошої швидкості обох боксерів і в обміні ударами.
У другому раунді Пітер знову пішов у наступ, але отримав кілька болючих ударів від Кличка, які суттєво похитнули його впевненість у собі.
Уже у третьому раунді нігерієць був не такий жвавий і намагався уникати лівого «джебу» від українця. Хоча це і не виходило у нього. Кличко ж продовжував цілеспрямовано пробивати броню нігерійця. Такий розвиток подій змусив Пітера ввести в бій елемент клінчу, змушуючи Кличка витрачати сили. Варто сказати, що на таку тактику суперника Володимир повівся, але це не заважало йому перед клінчами проводити по одному-два удари в голову суперника.
Із сьомого раунду сили вже почали залишати Пітера, а Кличко-молодший виглядав свіжим і став більше пробивати, включивши у свій «раціон» аперкот.
Восьмий та дев’ятий раунди Пітер уже відверто ледве пересувався по рингу. Його удари вже навіть не влучали у спину українця, а набряк над правим оком збільшувався з кожною секундою.
Десятий раунд став завершальним для Пітера у бою з Кличко. Після чергового клінчу від нігерійця Кличко видав аперкот, після чого ще серія з 5-6 ударів вже на добивання, і його суперник на підлозі рингу у нокауті, а Володимир святкує перемогу зі своїм братом Віталієм.
Для Володимира Кличка це 55 перемога та 49 нокаутом, а для Пітера лише четверта поразка та третя від родини Кличків.
Сторінку підготував спортивний оглядач «Українського Слова» Богдан ГРИНИШИН