БЕНЕФІС ВІТАЛІЯ КЛИЧКА

0
518

Український боксер 16 жовтня уп’яте захистив чемпіонський титул у надважкій вазі за версією WBC, перемігши американця Шеннона Бріггса.
Спортивна арена Гамбурга упродовж 36 хвилин дванадцятираундового поєдинку між Віталієм Кличком та Шенноном Бріггсом вимагала від нашого земляка дострокового припинення бою. Адже за свою тривалу боксерську кар’єру Віталій практично кожний свій виступ завершував достроково, відправляючи суперників у нокаут. І робив це вже на початку зустрічі. Тоді глядачі на спортивних аренах і біля телеекранів постійно були незадоволені швидкими перемогами Кличка-старшого. Мовляв, не встигали натішитися справжнім боксом.
 І ось минулої суботи Віталій Кличко продемонстрував чудовий майстер-клас американському суперваговику. Як на мене, це був найсильніший суперник Віталія після британця Леннокса Льюїса. З перших секунд бою український боксер став беззаперечним господарем гамбурзького рингу. Це був його справжній бенефіс — боксував собі на втіху, не звертаючи уваги на присутніх. Комп’ютерна статистика зафіксувала 727 ударів Віталія Кличка: 302 влучили у суперника, 407 ударів прийшлися на джеби. А з 320 акцентованих ударів точними були 171. Натомість із 316 ударів Бріггса точними виявилися лише 73.
Особливо непереливки американцю було в сьомому раунді, коли Кличко завдав кілька потужних ударів у голову. Але Бріггс вистояв. У восьмому і дев’ятому раундах ситуація повторилася. Майже кожний удар Кличка досягав мети. І цього разу мужній американець втримався на ногах. І вже після дванадцятого раунду навіть рефері рингу аплодував, мабуть, в першу чергу Бріггсу на прізвисько Гармата, який вистояв проти української легенди сучасного світового боксу. Після поєдинку Шеннон визнав, що Кличко-старший сильніше б’є за Джорджа Формана і Леннокса Льюїса, з якими він боксував. У Віталія неймовірно швидкі і сильні руки.
За словами Віталія Кличка, двобій пройшов за його сценарієм: «Я повністю контролював ситуацію, бачив усі рухи суперника і не дав йому жодного шансу для результативної атаки. Бріггс лише під одним оком залишив мені невеличкий синець».
 А ось лікар рингу Стефен Бока вважає, що матч треба було зупиняти вже у десятому раунді, бо стан Бріггса був близьким до критичного. Але, згідно з правилами федерації, Бока не мав права втручатися в ситуацію. Мабуть, американський боксер отримав струс мозку (його відправили до лікарні на обстеження). Крім того, стало відомо, що менеджер і промоутер Бріггса напередодні поєдинку попросили представників WBC не зупиняти бій навіть після того, як Шеннон пропустить багато сильних ударів. Мовляв, це останній шанс боксера здобути чемпіонський титул.
Микола МОТОРНИЙ