ШОСТА ЧЕМПІОНСЬКА ПЕРЕМОГА

0
605

Український боксер Віталій Кличко вшосте захистив титул чемпіона світу за версією WBC, обігравши у Вроцлаві поляка Томаша Адамека.
Цього разу відібрати чемпіонський пояс у нашого земляка намагався 34-річний боксер, який упродовж своєї професіональної кар’єри провів 45 поєдинків, з яких 28 завершив достроково і зазнав лише однієї поразки. Своїм козирем Адамек вважав швидкий темп, який допоможе йому фізично вимотати Віталія і перемогти.
 За словами тренера українця Фріца Здунека, нині Кличко перебуває в оптимальній формі. З роками він стає сильнішим і витривалішим. Під час чотирирічної перерви (2005-2008) Віталій чудово відпочив. Нині у нього швидка реакція і він мало пропускає ударів.
 З перших секунд поєдинку Кличко-старший упевнено тримав дистанцію, спокійно ловлячи у свої рукавички удари польського боксера. Бій міг закінчитися наприкінці другого раунду, коли Адамека після кількох потужних ударів від нокдауну врятували канати рингу і гонг на перерву. Починаючи з третього раунду панувала цілковита перевага українського атлета. Віталій змушував суперника постійно «крутитися» рингом. Та й сам Адамек розумів, що бій для нього завершиться, якщо він втратить рухливість.
 У п’ятому раунді Томаш практично використав усі свої домашні заготовки і лише зрідка огризався на постійні потужні атаки Віталія. Йому вже не допомагали ні правий у тулуб, ні лівий боковий у голову. У шостому раунді після потужного вибуху Кличка, який завершився серією ударів, Адамек опинився на канатах рингу, після чого поєдинок перетворився на театр одного актора. Віталій встиг не лише відлупцювати польського боксера, а й сам опинився на підлозі, підвернувши ногу і втративши рівновагу. Та Адамек тут був ні при чому. Головне — обійшлося без травми, і бій тривав.
 Кличко активно провів два наступні раунди, завдаючи влучних ударів у голову і тулуб Адамека. За сорок секунд до закінчення десятого раунду нерви не витримали … в арбітра. Саме він і зупинив виставу одного актора і тим самим припинив страждання польського боксера. Технічний нокаут Віталія Кличка! Це його сорокова дострокова перемога.
 Хто наступний? На жаль, з цим у Віталія та Володимира Кличків постійна проблема. Виникла величезна прірва між ними і рештою суперваговиків. Одні бояться зганьбитися в очній дуелі з нашими богатирями, інші ще не народилися, щоб скласти справжню конкуренцію Кличкам. На післяматчевій прес-конференції Віталій, подякувавши Адамеку за мужність, повідомив, що хотів би зустрітися з Девідом Хеєм і нокаутувати британця за … його довгий язик.
Микола КРИВОНІС