Союзники Америки повинні підготуватися до президентства Байдена

0
137

Наближення листопадових виборів не час для європейців сидіти склавши руки.

Ніяких прогнозів, але іноді корисно уявити, що новини стають краще. Подивіться далі крізь літо і ви побачите дві події, що потенційно змінюють гру. Вчені говорять нам, що вакцина і лікування COVID-19 може намітити шлях виходу з пандемії. Що стосується другої можливості, мої друзі з зовнішньополітичної спільноти дали клятву мовчання. Прошепочіть це дуже тихо, але США можуть вибрати нового президента, пише Філіп Стэфенс для Financial Times.

Велика частина світу зараз виходить з карантину, але відновлення буде неоднозначним і нерішучим, поки у нас не буде набагато більшої впевненості у тому, що COVID-19 може бути назавжди пригнічений. Справжня небезпека полягає в тому, що все, що нагадує повернення до нормального життя, віщує другу хвилю інфекцій восени. Епідеміологи вважають, що деяке відновлення спалаху неминуче. Це питання масштабу. Поки існує невизначеність, бізнес буде стримувати повномасштабні інвестиції, необхідні для сильного відновлення.

Найважливішим чинником сталого зростання є впевненість. Усуваючи майбутній ризик, вакцина – або тверда обіцянка, скажімо, що протягом року її винайдуть – змінила б перспективи. Лікування, яке значно знизить рівень смертності, буде мати велике значення в тому ж напрямку. Похмура картина, намальована в даний час більшістю економічних прогнозистів, ґрунтується на припущенні, що вірус буде тинятися по світу нескінченно. З перспективою повного придушення COVID-19, економічне зростання, ймовірно, буде набагато сильніший, ніж те, що спостерігалося після фінансової кризи 2008 року.

Як би експерти не хотіли будувати здогади про кожнен крок до вакцини, політики і політики за межами Америки явно мовчать про те, що у відсутність пандемії повинно було стати геополітичною подією 2020 року.

За винятком кількох автократів, друзі і союзники США в основному підтримують кандидата від демократів Джо Байдена. Європейські лідери говорять, що друга президентська перемога Дональда Трампа стане катастрофою для демократичного співтовариства націй, яке ми зазвичай називаємо Заходом. Але більшість з них отримали невірний прогноз в 2016 році. Передбачити, що американські виборці зараз викинуть Трампа з Білого Дому, було б спокусою долі.

Тим не менш, опитування свідчать, що Байден має більше шансів на перемогу ніж 50:50. Трамп зробив крок назад до свого базису. Економіка щосили намагатиметься повернутися до стійкого зростання протягом кількох місяців до виборів, і COVID-19 цілком може унести ще багато життів американців. Обставини можуть змінитися, але було б безрозсудним ігнорувати реальну можливість того, що Трамп буде зметений лавиною гнівних твітів.

Перемога в Байдена сама по собі не змінить світ. Сильне китайсько-американське суперництво, як стратегічне, так і економічне, не може бути скасовано. Близький Схід далекий від миру. Володимир Путін не демонструє ознак відмови від свого реваншизму. Стреси і напруги глобалізації і нерівності будуть і надалі підживлювати вогні популізму. Тканина багатосторонності була сильно розірвана в той самий момент, коли вона необхідна для протидії екзистенціальній загрозі глобального потепління. Ці виклики не можуть бути вирішені навіть самим доброзичливим американським керівництвом.

Нічого. Після примхливості Трампа, простий факт такого президента, який цінує альянси, готовий повернути США до паризького договору про зміну клімату і хоче зміцнити, а не зруйнувати відкритий, ліберальний порядок Заходу, був би значним прогресом. Це поверне можливість, упущену войовничою однобічністю Трампа. Те, що демократія відступає в усьому світі, значною мірою відображає презирство лідера наймогутнішої демократичної нації у світі.

Так що американським друзям зараз не час сидіти склавши руки. Замість цього їм слід задуматися про те, як вони могли б стати партнерами в зусиллях з відновлення заснованої на правилах міжнародної системи порядку, яка, швидше за все, буде відкинута Китаєм і Росією, але яка життєво важлива для збереження демократичних цінностей, на яких ґрунтується і від яких залежить безпека та процвітання на заході.

Байден, як ми знаємо, є твердим прихильником НАТО. Його обрання стане моментом, коли європейські члени альянсу зможуть виконати свої обіцянки внести більший внесок в альянс. Кандидат від Демократичної партії також зазначив, що він хотів би врятувати міжнародну ядерну угоду з Іраном. Що може зробити Європа, щоб переконати Тегеран задовольнити зрозумілі занепокоєння багатьох американців?

Крім таких регіональних проблем, європейські уряди разом з такими союзниками, як Японія, Південна Корея та Австралія, повинні зіграти свою роль у розробці широкої західної стратегії щодо Китаю, яка поєднує в собі необхідну взаємодію з Пекіном і надійний захист західних інтересів і цінностей. Санкції і загрози Трампа дали європейцям привід ухилитися від важкого вибору.

Однополярний момент – той короткий період після закінчення холодної війни, коли здавалося, що США можуть змінити світ так, як вони того хотіли – пройшов назавжди. Але президентство Трампа показало руйнівний потенціал відступу Америки від міжнародного лідерства. Пропозиція, яку союзники роблять президенту Байдену, має полягати в партнерстві. Звичайно, Трамп ще може перемогти. Але в цьому випадку всі ставки зняті.

Газета The York Times з посиланням на джерела в кампанії Трампа писала, що навіть внутрішні опитування президента США показують його відставання від Байдена. Свіжі дані соціологічних опитувань, проведених на загальнонаціональному рівні в США показують, що колишній віцепрезидент Джо Байден випереджає чинного главу Білого дому на 14% в гіпотетичній парі виборах президента Сполучених Штатів, які відбудуться в листопаді. Опитування Data for Progress показало, що за Байдена готові проголосувати 54%, в той час як за Трампа – 40%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here