У центрі уваги — можливий напад РФ

0
221

Захід розцінюватиме військове вторгнення в Україну як набагато жорстокіше правопорушення, аніж анексію Криму та розгортання війни на сході, повідомляє американське видання The New York Times.

Також президент США Джо Байден пообіцяв ухвалювати всі рішення лише зі згоди українців. На цьому часто наголошують фразою, яка стала вже своєрідним гаслом американсько-українських відносин: «Нічого про нас без нас».

Протягом останнього тижня саме тему російської агресії найбільше обговорювали в газеті. The New York Times оприлюднила і перелік ймовірних санкцій проти Росії, які можуть запровадити в разі нападу Кремля. Серед них: зупинення участі найбільших фінансових установ Росії в світових операціях, а також заборона на використання американських технологій, що необхідні для оборони і озброєння російської армії.

Deutshe Welle оприлюднило результати дослідження Deutschlandtrend, яке провів берлінський інститут Infratest dimap. Так, майже 30% опитаних вважають Україну надійним партнером. Натомість Росію — 17%. Цікавою є і соціологія щодо посилення санкцій ЄС та США стосовно РФ. 47% німців вважають наявні санкції недостатніми і прагнуть їх збільшення. А 65% опитаних заявили, що країни ЄС приділяють недостатньо уваги своїй ролі посередника у конфлікті, що загострився.

Британська газета The Guardian також аналізує напружену ситуацію на сході України і акцентує увагу на підводних кабелях, які передають інтернет-дані усьому світу. Глава збройних сил Великої Британії Тоні Радакін занепокоєний російськими підводними човнами, які можуть застосувати в разі нападу на Україну. Дуже велика ймовірність завдати шкоди кабелям і порушити світову інформаційну систему. «Будь-яка спроба пошкодити їх може розцінюватися як військовий акт… Саме через них проходить більша частина всієї світової інформації і трафіку», — зазначив адмірал у нещодавньому інтерв’ю Time.

Euronews звернула увагу на роль НАТО в контексті російсько-українського конфлікту. Кремль висуває дедалі нові вимоги щодо обмеження дій Альянсу, які спрямовані на захист України, і вимагає заборонити будь-яку військову діяльність, в тому числі навчання, НАТО у Східній Європі та надати письмові гарантії того, що Україну не приймуть до Альянсу. «Він (В. Путін — Ред.) дотримується тієї ж стратегії, якої дотримувався з 2014 року, але іншими методами… Однак, я думаю, що він вже досягає того, чого хоче, а саме: тримати Україну слабкою і тривожною, і завжди ставити цей знак питання щодо західної підтримки України», — цитує Euronews аналітика з Rasmussen Global Фабріса Потьє, який також зауважує, що військове вторгнення в Україну все ж можливе.