Кулеба і Лавров поговорили про війну і мир. Про що домовились

0
143

У Туреччині завершились перемовини міністрів закордонних справ України та Росії Дмитра Кулеби та Сергія Лаврова щодо припинення війни. Перемовини тривали півтори години, повідомив український міністр, повідомляє BBC .

“В мене були дві задачі – домовитись про гумкоридор з та до Маріуполя. Друге – домовитись про 24-годинне перемир’я для вирішення гуманітарних питань”, – заявив Кулеба після зустрічі.

“З першого – сподіваюсь, що Лавров проведе комунікацію з тими, хто в Росії ухвалює рішення. На жаль, Лавров був не у позиції вирішувати це. Але він поспілкується зі своїми керівниками”, – додав він.

З питання 24-годинного перемир’я також не вдалось домовитись, сказав Кулеба.

Домовились далі говорити

“Ми домовились продовжувати зусилля, щоб знайти рішення. Адже коли два керівники МЗС зустрічаються, то вони мають мандат вирішувати важливі проблеми – зупинити війну й припинити страждання цивільних”, – заявив Кулеба.

Він нагадав, що найтрагічніша ситуація в Маріуполі. І для цивільних треба залишити місто, а у місто – доставити допомогу.

Кулеба заявив, що Лавров повторив позицію Росії – припинення війни пов’язане з ультиматумом Москви фактично здатись.

“Перелік вимог Росії – це вимоги здатись. Сьогодні почув, що припинення вогню прив’язане до виконання вимог Україною, висунутих Володимиром Путіним. Хочу нагадати ще раз, що Україна не здалась, не здається і не здасться”, – заявив Кулеба.

він каже, що Україна готова до дипломатії і шукає дипломатичних рішень, але поки що їх немає.

“Ми будемо захищати свою землю самовіддано від російської агресії”, – наголосив Кулеба.

Голова МЗС України додав, що Лавров постійно повторював російські фейки та штампи про Україну, і для нього “не легко було його слухати”.

Лавров і ядерні об’єкти

За словами Кулеби, Лавров порушив тему ядерної безпеки і висловився на користь тристоронніх консультацій між МАГАТЕ, українськими та російськими експертами.

Мова йшла про захоплені росіянами Чорнобильської та Запорізької АЕС.

“Я сказав, що до приходу російських військ ядерні об’єкти функціонували надійно. Але найкраще, що може зробити Росія – вивести своїх солдатів з атомних станцій і дозволити персоналу їх обслуговувати”, – заявив Кулеба.

Після розмови Сергій Лавров заявив, що Росія не нападала на Україну.

У нього запитали, чи планує Росія нападати на інші країни.

“Чи плануємо ми нападати на інші країни? На інші країни ми не плануємо нападати. Ми і на Україну не нападали. В Україні ми просто… пояснили багаторазово: настала ситуація, яка створює прямі загрози для безпеки Російської Федерації”, – заявив Лавров.

Щодо обстрілу пологового будинку у Маріуполі, то Лавров пояснив його просто – там нібито розміщувалась база батальйону “Азов”. Українська сторона неодноразово це заперечувала.

Також Лавров висловлював занепокоєння з приводу постачання Україні переносних зенітно-ракетних комплексів, які можуть збивати російську військову авіацію.

Лавров також заявив, що “сподівається на можливість зустрічі” президента РФ Володимира Путіна з президентом України Володимиром Зеленським.

Але “це питання пропрацюють по білоруському треку”, додав він.

Вже відбулись три раунди перемовин у Білорусі, проте делегації були представлені на нижчому рівні. Там вдалося домовитись про гуманітарні коридори з міст, які перебувають під постійними обстрілами.

Це були перші мирні перемовини на такому високому рівні – керівників зовнішньополітичних відомств.

Перед зустріччю Кулеба казав, що головні позиції України – припинення війни та виведення російських військ з України.

Туреччина вже кілька днів намагається стати посередником у мирних перемовинах. Такі самі спроби човникової дипломатії між Києвом та Москвою роблять представники Ізраїлю.