САФАРІ-ПАРК — ШМАТОЧОК АФРИКИ НА КРИМСЬКОМУ ПІВОСТРОВІ

0
790

Життя понад півтори тисячі тварин — левів, тигрів, леопардів, ведмедів, мавп, верблюдів, антилоп, яків, косуль, оленів, гієн, жирафів та екзотичних і рідкісних птахів тепер можна спостерігати в природному середовищі на майже 33 гектарах у Білогірському районі біля водосховища Тайган. Крім цього, тут є стаціонарний і дитячий зоопарки, комплекс розваг, кафе і готель на 200 місць. Побачити найбільший у Європі сафарі-парк вже незабаром можна буде з велетенського колеса огляду, яке встановлять у центрі «Тайгану». Подібні парки, де звірі й птахи живуть серед дикої природи на величезній території, у відкритих вольєрах без кліток, у світі можна перерахувати на пальцях.
— Вхід у «Тайган» коштує для дорослих 100 гривень, для дітей від трьох до десяти років — удвічі дешевше, — розповів його власник — підприємець Олег Зубков, господар першого в СНД приватного зоопарку «Казка» в Ялті, що успішно діє вже вісімнадцятий рік.
За відкриття сафарі-парку на території колишньої військової частини О.Зубков боровся шість років. Днями кримський парламент надав «Тайгану» статус об’єкта природно-заповідного фонду — зоологічний парк місцевого значення. Документом передбачено найближчим часом розробити й затвердити положення про зоологічний парк, забезпечити його землеустрій та кордони. Вже зареєстрував договір оренди 32,5 гектара землі під сафарі-парком на 49 років і відділ Держкомзему в Білогірському районі. Планується, що «Тайган» стане великим центром еколого-виховної та природно-освітньої роботи не лише в масштабах Криму, а й усієї України.
Організатори сафарі-парку ставлять за мету залучати туристів не лише на морське узбережжя Криму, а й показати чарівні приваби його степової частини та лісистого передгір’я.
Особлива принада сафарі-парку — 54 леви, за якими можна спостерігати з безпечної відстані: з чотириметрових металевих мостів завдовжки один кілометр. «У Європі ніхто ще не зосереджував стільки левів в одному парку, бо доглядати за ними складно, — зауважив Олег Зубков. — Зокрема, одному хижакові потрібно десять кілограмів м’яса щодня. Тому неподалік «Тайгану», в селі Ульянівка, заходилися створювати ферму площею 15 гектарів, де утримуватимуть не менше тисячі корів. Нині на годівлю тільки левів витрачаємо по 15 тисяч гривень щодня, а власне господарство має суттєво знизити ці затрати».
Є всі підстави сподіватися, що можливість помилуватися звіриною і птаством, досі баченими лише на фото, в кіно або в неволі тісних кліток міських зоопарків, відчути хоч на хвильку єдність із природним живим світом у кримських «преріях» привабить не лише наших земляків, а й туристів з інших країн.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»
travel agent at
www.PaylessUkraine.com