ПРИГОДИ РОСІЙСЬКИХ ФАНАТІВ-ХУЛІГАНІВ У ВАРШАВІ

0
495

Несподіванкою перших днів Євро-2012 стало те, що найбільш агресивними виявилися футбольні фанати з Росії. Спершу мав місце факт бійки зі стюардами у польському Вроцлаві, потім інцидент в українському Львові, відтак знову бійка у польській Варшаві.
12 червня, у День Росії, кілька тисяч російських фанатів пройшли від вокзалу Варшава-Повіслє до стадіону (по одному з мостів). Мерії Варшави росіяни пообіцяли, що футболок із радянською символікою не буде: фани підуть у тих червоних футболках, у яких грає нині збірна Росії.
Не так сталося, як гадалося: росіяни, як це часто бувало в історії, ошукали мерію. За це отримали добрячих стусанів від польських фанів. Поліція Варшави відкрила попереджувальний вогонь у повітря і застосувала водомети під час руху маршу російських уболівальників. Польська поліція затримала 56 росіян та поляків, які брали участь в бійках та порушували громадських порядок.
За даними польських правоохоронців, у сутичках брали участь як російські, так і польські горе-уболівальники.
«Реакція поліції була рішучою та не дозволила загостренню агресії», – відзначили в прес-служба поліції Варшави.
Правоохоронці повідомили, що затримали більшість із тих, хто брав участь у сутичках, додавши, що завдяки міському моніторингу планують ідентифікувати та затримати тих, кого не вдалося відразу.
Богдан ГРИНИШИН,
«Українське Слово»,
Варшава