ПРИГОЛОМШЛИВІ ВОДОСПАДИ СВІТУ

0
1175

АУГРАБІС, НАМІБІЯ

Південноафриканський водоспад Ауграбіс вражає своєю величчю на тлі неживих гранітних скель. Це диво природи мало хто бачив.
Водоспад надійно охороняють від цікавих туристів нескінченні пустельні простори Калахарі, по південному кордоні яких тече до океану найбільша ріка Південної Африки – Оранжева.
Перед водоспадом ріка, підживлена невеликими струмочками, розширюється в дельту завширшки 7 кілометрів. Весь водний потік спрямовується в головну  протоку, вривається у вузьку кам’яну щілину та із моторошним ревінням падає з 146-метрового стрімчастого краю плато в похмуру ущелину, пробиту рікою.
При цьому водоспад створює хвилі заввишки з двоповерховий будинок. У хмарах водяних бризів, що здіймаються на 100 метрів над Ауграбісом, сяє вічна веселка. Ревіння водоспаду, посилене гучним відлунням, могутніми розкатами розноситься далеко по околицях.
На жаль, під час сезону дощів підійти до Ауграбіса неможливо. І тільки з вертольота або літака можна побачити одне із найкрасивіших місць Африки – грізний і величний водоспад Ауграбіс.

МОНМОРАНСІ, КАНАДА

Один із найвідоміших водоспадів Квебека, що в  Канаді, – водоспад Монморансі – розташований за 7 кілометрів від міста Квебек-Сіті. Місцеві жителі пишаються тим, що висота Монморансі 83 метрів, а це на 30 метрів вище Ніагарського водоспаду.
Туристам неважко буде підійти до водоспаду майже «впритул» (на відміну від африканського водоспаду Ауграбіс).
Навколо водоспаду прокладені стежка та дерев’яні мости, якими можна піднятися догори. Але щойно ви опинитесь нагорі, водяний пил одразу покриє ваш одяг і повертатися доведеться зовсім мокрими.
Із мосту над водоспадом Монморансі відкривається чудовий вид на Квебек, а також на річку Святого Лаврентія.

ІГУАСУ, АРГЕНТИНА

Велич водоспаду Ігуасу просто неможливо передати словами, цю красу треба бачити на власні очі – величезна кількість води з 275 каскадами у формі кінської підкови падає з висоти 82 метрів. Водоспад розпростерся на 3 кілометри за течією ріки Ігуасу в Аргентині.
Водоспад Ігуасу – результат сильного вулканічного виверження, що залишило велику ущелину в землі. Розташоване це диво на самому кордоні Аргентини та Бразилії, і є об’єктом всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Добратися сюди доволі просто, туризм тут розвинений на дуже високому рівні. Вид із Бразильської сторони найбільш захоплюючий, звідси можна спостерігати всю панораму водоспаду, замовити вертолітну екскурсію або пропливти на човнах
Ігуасу – невід’ємна частина унікальної, фактично недоторканої екосистеми джунглів, захищеної аргентинськими й бразильськими національними парками.

ГЮДЛЬФОСС, ІСЛАНДІЯ

Гюдльфосс – один із найпрекрасніших і наймальовничіших водоспадів Ісландії. Він по праву носить своє ім’я, що у перекладі означає «золотий водоспад».
Водоспад Гюдльфосс перебуває на річці Хвітау, в долині Хаукадалур, на півдні Ісландії. Глибина водоспаду становить 70 метрів, це безпосередньо до місця падіння води в долині.
Примітно те, що сам водоспад Гюдльфосс складається з двох щаблів – каскадів заввишки 21 метр і 11 метрів. Ці щаблі повернені одне до одного під кутом 90 градусів. Таким чином, загальна висота водоспаду Гюдльфосс сягає 32 метрів.
Видовище дуже приголомшливе, коли у вузьку ущелину по порогах вривається величезна ріка: потоки ревуть, у повітрі стоїть водяний пил.

НІАГАРСЬКИЙ ВОДОСПАД, США

Недарма Ніагарський водоспад входить до переліку найкрасивіших водоспадів світу. Більше того, водоспад є найвідомішим водоспадом у світі, причому цілком заслужено – адже видовище непередаване.
Побачити це природне явище ви можете на кордоні між США та Канадою, причому цікаво те, що вода падає з території Штатів, але видно її з Канади.
Висота водоспаду становить 53 метри, а його загальна ширина перевищує 1200 метрів.
Біля водоспаду прокладена автотраса, що дає змогу туристам насолодитися захоплюючим видовищем, не виходячи з машини. Вище і нижче за течією річки для зручності туристів побудовані мости-оглядові площадки, а також готелі та мотелі, де можна зупинитися.
Не полінуйтеся залишитися біля водоспаду на цілу ніч. Біля Ніагари встановлені десятки різнобарвних прожекторів. Щойно стемніє, їхні промені скеровуються на стіну водоспаду і, створюючи казкову ілюмінацію, підсилюють і без того неймовірну картину.

ВІКТОРІЯ, ЗІМБАБВЕ

Водоспад Вікторія, який місцеві жителі називають «Мосі-оа-Тунья» («Гримучий дим») – одне із найчарівніших видовищ на Африканському континенті.
Могутня ріка Замбезі спадає з гір, утворюючи водну завісу завдовжки майже 2 кілометри. Мільйони літрів води падають вниз на 100 метрів і навіть за 30 км від водоспаду можна побачити хмари пари, що піднімаються над Вікторією.
Водоспад Вікторія є одним із найбільш незвичайних за формою – вузька прірва, в яку падає вода.
Туристи можуть насолоджуватися потужністю водоспаду зблизька – ущелина пересічена мостом 198 метрів завдовжки та 94 метри заввишки.
Водоспад такий величезний, що важко охопити поглядом його справжню велич, тому люди можуть подивитися на Вікторію через вікна вертольотів і маленьких літаків.
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»