СААКАШВІЛІ ПІДПИСАВ ДОГОВІР З НАРОДОМ

0
603

Правляча в Грузії партія «Єдиний національний рух» за ініціативи президента Михаїла Саакашвілі розробила текст договору з населенням – «Договір з Грузією». Цей документ підписали прем’єр Грузії Вано Мерабішвілі і сам Саакашвілі. Цей договір одержить кожна сім’я в Грузії як гарантію виконання обіцянок.
Договір ініціював головний реформатор Грузії Вано Мерабішвілі, який, як очікується, балотуватиметься від влади на місце Саакашвілі. «Єдиний національний рух» «пообіцяв, що за наступні чотири роки на половину знизить безробіття – активно запрацює міністерство з працевлаштування; усі, хто шукає роботу, будуть перепідготовлені за державний кошт і одержать нову кваліфікацію, зокрема в новому технічному училищі і центрах перепідготовки. Страхування здоров’я буде у кожного – у соціально незахищених, дітей до 6 років, пенсіонерів, педагогів, біженців, поліцейських, військових буде страхування відповідної категорії; охорона здоров’я стане доступною для всіх». Також обіцяють удвічі збільшити «продуктивність сільського господарства – в усіх селах буде вирішена проблема води, газу і доріг; буде відкрито понад 500 нових аграрних підприємств, зрошено додатково 90 тисяч га землі; села одержать 2000 нових тракторів; 90% сільських земель оброблятимуться».
За угодою, «всі сім’ї одержать ваучер на 1000 ларі – сім’ї самі вирішуватимуть, яку проблему вирішувати цим ваучером; цей ваучер дасть можливість покрити витрати на світло, газ, воду, придбати медикаменти і шкільні підручники, найняти сільськогосподарську техніку, і заплатити за пальне і добрива».
На початку жовтня в Грузії відбудуться парламентські вибори. Основним суперником правлячої партії є опозиційна коаліція «Грузинська мрія», яку очолює мільярдер Бідзін Іванішвілі. Іванішвілі перед виборами теж роздає щедрі обіцянки. Він заявив про намір створити «мільярдний фонд» для підтримки сільського господарства. Влада звинувачує підприємця у підкупі виборців. Так вона розцінила роздавання супутникових антен, організовану компанією, співвласником якої є брат Іванішвілі.