БУНТ В ІСПАНІЇ

0
619

Сотні тисяч осіб у всіх великих містах Іспанії взяли участь в акціях протесту. У деяких містах відбулися сутички з поліцією. Учасники акцій, серед яких пожежники і поліція, несли в руках антиурядові гасла з вимогами покласти край урізуванню бюджету і підвищенню податків.
Населення Іспанії негативно сприйняло новий пакет заходів уряду, спрямований на скорочення бюджетного дефіциту на 65 млрд. євро. Це рішення призвело до стихійних акцій протесту. Мадрид збільшив ПДВ з 18% до 21%. З підвищенням ставок ПДВ витрати кожної іспанської сім’ї зростуть в середньому на 450 євро. Також зменшилося на 30% кількість муніципальних утворень і скоротилася кількість держпідприємств. Новий пакет економії передбачає скорочення зарплат чиновників на 7%, зменшення допомоги з безробіття на 10% та скасування додаткових днів до відпустки і виплати бонусів. Ці заходи, на думку уряду, дозволять заощадити 3,5 млрд. євро.
Раніше король Іспанії урізав зарплату собі та своїм родичам. А тим часом, Бундестаг погодився на виділення Євросоюзом іспанським банкам кредиту в розмірі 100 млрд. євро.