ПРОТЯГОМ ВИХІДНИХ У СИРІЇ ЗАГИНУЛИ СОТНІ ЛЮДЕЙ

0
657

У Сирії тривають інтенсивні бої між військами влади та опозиції в двох найбільших містах країни — столиці Дамаску й Алеппо. Зокрема, в Дамаску урядові сили під командуванням брата сирійського президента — Махер Асада — за підтримки вертольотів у неділю витіснили повстанців із столичного району Барзе. Як повідомляє Al Jazeera , урядові війська також відбили в опозиції два переходи на кордоні з Іраком. Але повстанці відвоювали третій перехід на кордоні з Туреччиною. А це, як повідомляє Reuters, має не стільки стратегічний, як психологічний вплив, оскільки деморалізує армію Асада і водночас показує прогрес повстанців попри перевагу військ Асада. Повстанці захопили школу армійської піхоти в місті Мусальміє, що в 16 км на північ від Алеппо, а також узяли в полон декілька офіцерів сирійської армії.
Бої тривають в Алеппо, де урядові війська в суботу взяли один із районів, який два дні контролювала опозиція. Напередодні вночі опозиція пошкодила пам’ятник батькові нинішнього авторитарного президента Сирії Башара аль-Асада і його попередникові Хафезу аль-Асадові, які стоять у центрі міста.
За повідомленням ЗМІ, в суботу в Сирії загинуло близько 130 людей, а від часу нападу опозиції в четвер у Дамаску, в якому загинуло четверо чільників режиму Асада, — вже понад 500. Сирійські правозахисники, які базуються в Лондоні, заявили в неділю, що, за їхніми підрахунками, кількість жертв у Сирії від початку повстання проти влади Асада в березні минулого року перевищила 19 тисяч людей. Ескалація насильства змушує десятки тисяч сирійців тікати до сусідніх країн.