СЕРЕД НАЙНЕБЕЗПЕЧНІШИХ ПОЛІТИКІВ ЄС – БЕРЛУСКОНІ

0
557

Німецьке видання Der Spiegel склало список найагресивніших політиків, які здійснюють руйнівний вплив на ЄС та розпалюють єврокризу. Видання пише, що в ЄС є політики, які «вдаються до дешевого популізму, аби нарощувати підтримку в країні та занадто спрощують ситуацію, посилюючи єврокризу».
Найбільш небезпечним політиком в ЄС видання назвало лідера грецького блоку партій «Сиріза» Алексіса Ціпраса – за його тиск на уряд з вимогами припинити заходи економії. До списку потрапили також міністр фінансів Баварії Маркус Сьодер, який вважає, що до кінця року Греція має вийти з єврозони, фінський євродепутат Тімо Соіні, який закликав ЄС припинити надавати Греції допомогу. Екс-прем’єр Італії Сильвіо Берлусконі та лідер крайнього правого «Національного фронту» Франції Марін Ле Пен потрапили до списку через заклики повернути національну валюту замість євро.
«Про слабкість і катастрофічну долю ЄС не раз говорили популісти Ле Пен, голова крайньої правої Австрійської партії свободи Гайнц-Крістіан Штрахе та лідер Партії незалежності Великої Британії Найджел Фарадж», – пише видання. На антиєвропейських настроях заради підвищення своєї популярності зіграв лідер голландської Партії свободи Герт Вілдерс. Потрапив до «залу слави» Der Spiegel і угорський прем’єр Віктор Орбан, який наступає на права та свободи в своїй країні, зокрема через обмеження свободи слова та внесення змін до конституції. Видання підкреслило, що усі ці політики «грають з вогнем і можуть поставити під загрозу весь європейський проект, бо живлять, прямо чи побічно, згубні стереотипи та образи».