УРЯД КОЛУМБІЇ УКЛАВ ІЗ ПОВСТАНЦЯМИ УГОДУ ПРО ПОЧАТОК ПРИМИРЕННЯ

0
485

Уряд Колумбії уклав у Гавані угоду з Революційними збройними силами Колумбії (FARC) про початок мирного процесу. За ті півстоліття, протягом яких триває збройний конфлікт, сторони вже кілька разів сідали за стіл переговорів, зокрема 1991 року у Венесуелі та 1992–го — у Мексиці. Але цього разу оглядачі вважають шанси досягти згоди більшими. Таємні переговори між представниками уряду президента Хуана Мануеля Сантоса та FARC розпочалися у травні в столиці Куби за підтримки й посередництва кубинського уряду, а також урядів Венесуели й Норвегії. На диво, сторони дійшли згоди, про що Сантос оголосив офіційно — це може означати початок замирення після десятиліть боротьби. У жовтні в Осло стартує офіційна частина переговорів.
Останніми роками уряд Колумбії знешкодив чимало повстанських лідерів та нарколабораторій, оскільки наркоторгівля є одним із головних джерел фінансування марксистів із FARC. Пов¬станці у відповідь організовували теракти та викрадення людей для викупу (це ще одне джерело їхніх доходів). Але в серпні минулого року командувач FARC передав колумбійським ЗМІ відеозапис, у якому нагадав президенту Сантосу, що, вступаючи на посаду, той обіцяв «залишити за собою ненависть».
У червні цього року колумбійський парламент ухвалив закон, яким уповноважив президента почати мирні переговори. Проведене минулого тижня соціологічне опитування показало, що такий крок підтримують 74% колумбійців.