ВІКТОРІЯ – НАЙБІЛЬШИЙ ВОДОСПАД У СВІТІ

0
1118

Всесвітньо відомий водоспад Вікторія, який місцеві жителі називають «Мосі-ов-Тунья» («гримлячий дим»), – одне з наймальовничіших і чарівних видовищ на Африканському континенті.
Водоспад Вікторія – легендарна пам’ятка, яка приваблює туристів з усіх кінців світу. Тут могутня річка Замбезі спадає вниз, ніби утворює водяну завісу завдовжки майже 2 кілометри. Таке видовище відбувається тільки навесні, коли річка максимально наповнена водою. Щосекунди 5 мільйонів літрів води падають вниз на 100 метрів і за 30 км від водоспаду можна побачити хмари пари, що піднімаються над водою. Це ж просто дивовижно!
Дійсно, водні бризки, що піднімаються з водоспаду, утворюють хмару, здалеку схожу на дим. Своїм ім’ям водоспад завдячує Девіду Лівінгстону – першовідкривачеві і першій білій людині, яка побачила його в 1885 році і вирішила назвати на честь англійської королеви Вікторії. Коли місцеві тубільці провели його до водоспаду, Девід Лівінгстон був настільки вражений побаченим, що тут же охрестив його ім’ям королеви.
Водоспад, за деякими параметрами, є найбільшим водоспадом у світі, а також є одним з особливих за формою (водоспад являє собою незвичайне видовище – вузьку ущелину, в яку падає вода).
Вікторія – це безмежна сила кохання, яка об’єднує молоді серця, дає їм волю та бажання жити, прагнення удосконалюватись та бути щасливими протягом усього їхнього життя .
Оксана ХМАРНА,
«Українське Слово»
Фото Сергія ДОЛІ