МАНДРІВКИ ДО АКТИВНИХ ВУЛКАНІВ ФУДЗІЯМА, ЯПОНІЯ

0
1824

Вулкан Фудзіяма є найбільшої горою в Японії – 3776 метрів. В наш час вулкан вважається малоактивним. Останнє виверження відбулося в 1707-1708 роках. Японською назва вулкану звучить як Фудзі-сан, Фудзі-гора.
Основна окраса Фудзіями – це майже правильна форма гори. Небагато вулканів у світі можуть похвалитись майже правильною конічною формою. Вершина гори постійно вкрита снігом. Та й підніжжя гори вражає надзвичайною пейзажною роботою. Скажемо прямо – справжня насолода для нашого естетичного смаку.
Сезон сходжень на умовно-діючий вулкан відкритий протягом 2 місяців – липня та серпня.
Вулкан розташований на острові Хонсю, що в 90 кілометрів від Токіо.
Дістатися можна  літаком: найближчий аеропорт розташований у місті Сідзуока, в однойменній японській префектурі на острові Хонсю. Щоденно здійснюються автобусні рейси від аеропорту до підніжжя вулкану. Але враховуйте, що автобусні відправлення організовані державою, тому тривають лише в липні та серпні. Відстань від аеропорту до Фудзіями – 80 кілометрів.
З Токіо щоденно вирушає експрес-автобус  Keio до підніжжя вулкану. Час в дорозі – 2-2,5 години. Оплата здійснюється на місці лише готівкою. Коштує подорож 3370 гривень.
Поблизу вулкану Фудзіяма, на жаль, немає залізничного сполучення.

ПОПОКАТЕПЕТЛЬ, МЕКСИКА

Попокатепетль – один з найактивніших діючих вулкан у Мексиці. Останню активність спостерігали 31 серпня 2011 року. З середини квітня 2012 року розпочалась нова фаза активності Попокатепетля. Гора Попокатепетль друга заввишки в країні – 5675 метрів.
Чим будете вражені: мовою ацтеків Попокатепетль означає пагорб, що парує. Вулкан можна поділити на 3 зони: нижню, середню і верхню. Нижня зона – верхня межа 3800 метрів – вважається зеленою зоною. Земля вкрита переважно хвойними рослинами. Після 3800 метрів розпочинається мертва зона, або ж кам’яна. Ну а верхня зона гори вкрита постійними льодовиками.
Перш ніж ви заплануєте свою поїздку, переконайтесь, що вулкан не розбушувався. Надзвичайно небезпечно підніматись на гору під час активності вулкану. Найкращі місяці для подорожі – березень, квітень, вересень та жовтень.
Вулкан розташований на відстані 64 кілометрів від столиці країни міста Мехіко.
Національний парк Істаксіуатль-Попокатепетль  і сам вулкан розташовані в годині шляху від Мехіко. Доїхати можна на міжміському автобусі з будь-якої автобусної станції міста Мехіко.

ЕТНА, ІТАЛІЯ

Вулкан Етна – найвищий активний вулкан у Європі. Його висота складає 3329 метри над рівнем моря.
На вершині вулкана є 4 кратери, що постійно діють: найстаріший –  центральний, 3346 метри; потім північно-східний, що утворився в 1911 році; Бокка Нуова (Bocca Nuova), що утворився в 1968 році, і наймолодший південно-східний, рік утворення – 1971 (у 2008 році було виверження з нього).
Вулкан розташований на східному узбережжі Сицилії, неподалік від міст Мессіна і Катанія.
До вулкана найкраще добиратися з Катанії. Там пропонують величезну кількість всіляких екскурсій. Аеропорт Катанії Фонтанаросса розташований в 5 кілометрах на південь від Катанії.
Центральний залізничний вокзал Катанії розташований в 800 метрах на північний схід від Соборної площі. Цей вокзал обслуговує залізничні маршрути Мессіна – Катанія – Сіракузи, Катанія – Кальтаджіроне – Джела і Катанія – Палермо.

КОТОПАКСІ, ЕКВАДОР

Вулкан є національним надбанням країни, тому навколо були організовані національний парк і місця для відпочинку туристів.
Котопаксі – це найвищий активний вулкан у світі – 5897 метрів. Записи про його активність датовані ще 1534 роком, коли конкістадори прибули на місце, відоме зараз як Еквадор. На горі Котопаксі мешкають різноманітні види тварин, наприклад, андські вовки, пуми, олені і сумчасті миші.
У 75 кілометрах на південь від столиці країни, міста Кіто, розташований красивий національний парк, на території якого  і є вулкан Котопаксі.
Доїхати до підніжжя вулкану дуже просто – з будь-якого автовокзалу столиці щоденно вирушає безліч автобусів. Просто завітайте на автовокзал і купіть квиток.
Ольга ЧАЙБИН,
«Українське Слово»