Ентоні Блінкен: «Я приїхав в Україну, щоб особисто підтвердити вам нашу рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України»

0
275

6травня відбулася зустріч Президента України Володимира Зеленського та Державного секретаря Сполучених Штатів Америки Ентоні Блінкена, який відвідує Україну.

Володимир Зеленський наголосив, що цей візит Ентоні Блінкена є важливим сигналом для Європи і для Російської Федерації, адже він відбувається в той час, коли біля кордонів України збільшилася військова присутність Росії й була висока ймовірність ескалації конфлікту на Донбасі.

Президент також запропонував Ентоні Блінкену обговорити можливі спільні кроки з деокупації Кримського півострова.

Володимир Зеленський також закликав країни НАТО посилювати військову присутність у цьому регіоні, щоб була змога відповідати спільними діями союзників на морі.

Крім того, Президент висловив сподівання, що на саміті НАТО 14 червня розпочнеться обговорення перспективи отримання Україною Плану дій щодо членства в Альянсі.

«Просимо сприяння США у започаткуванні цього процесу», – додав він.

Глава держави зауважив, що наша країна продовжує проводити реформи, зокрема, попри спротив, в Україні започатковано ринок землі, відбувається реформування судочинства, триває розбудова НАБУ й САП та забезпечення незалежності Конституційного Суду.

Україна налаштована на продовження партнерської співпраці з МВФ та виконання взятих на себе зобов’язань, запевнив Глава держави.

Крім того, Володимир Зеленський зазначив, що метою його політики є також системна деолігархізація.

Зі свого боку Ентоні Блінкен переказав щирі вітання від Президента США Джо Байдена, який дуже цінує розмову, що відбулася між двома лідерами кілька тижнів тому.

Співрозмовники також обговорили підготовку до візиту Президента США в Україну. Володимир Зеленський зауважив, що 2021 рік стане знаковим у відносинах між двома країнами.

«У рік 30-річчя нашої незалежності, у межах якого відбудеться важлива Кримська платформа, я запросив Президента та віце-президента США з візитом в Україну», – розповів Володимир Зеленський.

За його словами, формат зустрічі з главою Білого дому сторони ще опрацьовують. «Вірю, що ця зустріч буде. Вона важлива для обох наших країн», – додав Президент України.

Ентоні Блінкен запевнив, що США бачать прогрес, якого Україна досягла в дуже складних обставинах.

«Я приїхав в Україну, щоб особисто підтвердити вам нашу рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України, нашого партнерства. Багато років США стоять поруч з Україною проти агресії, підтримують зміцнення демократії, розбудову інституцій, боротьбу з корупцією та просування реформ», – сказав Держсекретар.

Після завершення переговорів Глава держави та Держсекретар США коротко поспілкуються з представниками ЗМІ.

У межах візиту Ентоні Блінкен також зустрівся з Прем’єр-міністром України Денисом Шмигалем й обговорив широке коло питань двосторонніх відносин, враховуючи безпекову ситуацію, імплементацію реформ та співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Іван ДМИТРІВ,
«Українське Слово»