ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

0
274

29 січня 2012 р. виповнилося 94 роки подвигу Героїв Крут – 5-годинного нерівного бою загонів київської патріотичної молоді біля станції Крути на Чернігівщині проти більшовицьких військ під орудою Михайла Муравйова, які рухалися на столицю УНР.
З цієї нагоди біля меморіалу на місці бою відбулися заходи пам’яті, у яких взяло участь духовенство Чернігівської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі з архиєпископом Євстратієм.
Перед початком офіційної церемонії вшанування владика благословив кращих учнів автодорожнього ліцею з м. Бар на Вінниччині, які прибули на місце подвигу своїх однолітків для того, щоби скласти присягу на вірність Україні.  
Об 11 годині представники місцевої влади Чернігівської області на чолі з головою облдержадміністрації Володимиром Хоменком та першим заступником голови обласної ради Іваном Коробкою взяли участь у покладанні квітів до меморіалу. Після виголошення звернення Президента України В. Януковича з нагоди дня пам’яті, владика Євстратій з духовенством відправили літію за упокій «всіх, хто на полі цьому життя за Україну віддали».
У короткому слові після літії архиєпископ відзначив, що юнаки, які полягли в бою під Крутами, загинули в боротьбі за правду, за свободу і незалежність своєї Батьківщини. «Саме тому, що ці герої боролися за правду, вони зрештою, й перемогли, а їхні супротивники зазнали поразки – підкреслив владика. – Бо незалежна Україна, за яку вони боролися – є і буде, а більшовицька держава їхніх супротивників стала надбанням минулого».
Після богослужіння прозвучала підготовлена обласним управлінням культури радіопостановка, яка відтворила героїчний дух і трагічну атмосферу бою під Крутами. Завершилася офіційна частина салютом та маршем кращих курсантів Чернігівського військового ліцею, Чернігівського юридичного коледжу та Львівського державного ліцею імені Героїв Крут.
Вшанування пам’яті захисників України, які полягли під Крутами у січні 1918 р., продовжили представники громадськості та політичних партій, на прохання яких духовенство Чернігівської єпархії також звершувало заупокійні богослужіння.
А о 15 годині в м. Ніжині благочинним церков району протоієреєм Сергієм Чечиним було освячено місце для майбутнього пам’ятника Героям Крут.
На запрошення отця Сергія Чечина після завершення урочистих заходів біля меморіалу Героям Крут архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій відбув до м. Ніжина, де оглянув храми Київського Патріархату та мав спілкування з духовенством і парафіянами.
Прес-служба Чернігівської єпархії УПЦ КП