ПОНАД 300 ТИСЯЧ ВОГНІВ «ОКЕАНУ ЕЛЬЗИ»

0
363

У суботу «Океан Ельзи» виступив на Майдані перед мітингувальниками у своєму першому складі — Святослав Вакарчук (голос), Павло Гудімов (гітара), Юрій Хусточка (бас–гітара), Дмитро Шуров (клавіші), Денис Глінін (ударні). Перед початком концерту Вакарчук пояснив, що «перші Океани» об’єдналися заради людей на Євромайдані. «Не політика нас об’єднує, ми хочемо, щоб нас почули і нашу гідність сприймали достойно», — після вітального слова Вакарчук розпочав концерт піснею «Вставай». У багатьох виникло таке враження, що колись Вакарчук написав романтичні пісні саме для цього вечора, щоб у майбутньому, 14 грудня 2013 року, на майдані Незалежності під його хриплуватий голос обійнялися революція з любов’ю.
Коли музикант вийшов на сцену, не повірив власним очам — глядачів зібралося тисяч 300. «Я не бачу, де люди закінчуються. Я так розумію, що це наш персональний рекорд. Ми довго до нього йшли та ось нарешті прийшли», — зізнався Вакарчук. «Океан Ельзи» майже за годину виконав перевірені часом хіти «Вільний», «Майже весна», «Кавачай», «Квітка», «Фіалка», «Той день», «Вулиця», «Там, де нас нема», «Машина», які ввійшли до чотирьох альбомів, записаних у «класичному» складі до 2003 року.
Під останню пісню концерту люди включили ліхтарики на своїх мобільних. Надзвичайне видовище тисячі вогників змусило Вакарчука перервати пісню і зняти побачене на мобільник: «Це неймовірно, аж мурашки по шкірі».
А вже наступного дня, 15 грудня, Майдан Незалежності знову заповнило людське море – на Віче Гідності… І так буде щонеділі.