Майдану показали майбутніх міністрів. Арсеній Яценюк – прем'єр-міністр

0
296

 

 

Рада Майдану в середу ввечері представила на Майдані Незалежності майбутній склад Кабміну. 

Прем’єр-міністр – Арсеній Яценюк;

Віце-прем’єр з питань євроінтеграції – Борис Тарасюк;

Віце-прем’єр з питань гуманітарної політики: Ольга Богомолець;

Антикорупційне бюро – Тетяна Чорновол;

Люстраційний комітет – Єгор Соболєв;

Міністр юстиції – Павло Петренко;

Міністр економіки – Павло Шеремета;

Міністр освіти – Сергій Квіт;

Мінсоцполітики – Людмила Денисова;

Мінекології – Андрій Мохник;

Міністр культури – Євген Нищук;

Міністр закордонних справ – Андрій Дещиця;

Мініагрополітики – Олександр Мирний;

Міністр кабінету міністрів – Остап Семерак;

Мінохоронздоров’я – Олег Мусій;

Міністр палива та енергетики – Юрій Продан;

Міністр молоді і спорту – Дмитро Булатов;

Міністр внутрішних справ – Арсен Аваков;

Секретар РНБО – Андрій Парубій, його заступники – Вікторія Сюмар та Дмитро Ярош (ще не дав своэъ згоди);

Міністр інфраструктури – тривають консультації.

Міноборони – тривають консультації, афганці внесли свою кандидатуру.

На час підписанння газети до дркуку ще тривало обговорення кандидатур на Майдані.

Ідея ставити на ключові посади революціонерів і громадських активістів не всім до смаку. «Країні потрібні антикризові менеджери», — говорять у фракції «Батьківщина». Мовляв, просто хороші люди не справляться з проблемами в економіці, навпаки, ще більше дестабілізують ситуацію. А тим часом, поки «Свобода» ще тільки міркує над форматом своєї участі у Кабміні, від планів увійти в новий уряд відмежовується «УДАР». Тут причина зрозуміла: Віталій Кличко, як найрентиговіший кандидат на посаду Президента, націлений на найвищу посаду в державі.

Іще один дуже вагомий, але менш обговорюваний момент: оскільки, за Конституцією 2004 року, існування парламентської більшості має бути формалізованим, а сама більшість (яка й висуватиме кандидата у прем’єр–міністри) повинна оголосити про своє створення, питання нової коаліції в Раді набуває першочергового значення. Вчора парламент «відпочивав» (тайм–аут взято до четверга), а точніше, вів активні кулуарні консультації з цього приводу.

Як і раніше, голосів лише екс–опозиційних (а тепер уже — провладних) фракцій для створення більшості не вистачає. Сумарно «Батьківщина», «УДАР» та «Свобода» мають близько 170 голосів. Очікується, що до складу коаліції увійдуть також депутатські групи «Економічний розвиток» (на чолі з Анатолієм Кінахом) та «Суверенна європейська Україна» (цю групу створили позафракційні Ігор Еремєєв та Володимир Литвин). Якщо таке злиття пройде успішно, це дасть іще 70 додаткових «багнетів». Таким чином, кількість коаліціантів наблизиться до 240 народних депутатів.

До речі, ще у вівторок розпочався збір підписів під угодою про формування парламентської коаліції. Уряд буде проголосований у четвер вранці. Про це повідомив голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк парламентським журналістам.

Він підкреслив, що основою цієї угоди повинна стати програма дій уряду. За його словами, на порядку денному сьогодні – “стабілізація фінансової і політичної ситуації в країні, угода з МВФ, негайне розлідування всіх злочинів, реформа системи МВС і підписання Угоди з Євросоюзом”: “Це наша пропозиція”.

Арсеній Яценюк також зазначив, що цей Кабмін повинен забезпечити чесні і прозорі президентські та місцеві вибори.

Він наголосив, що новий уряд буде проголосований в четвер вранці: “Є дуже чіткий графік і чіткий план, як це робити».

Арсеній Яценюк ще раз підкреслив, що новий уряд буде легітимний “не тоді, коли за нього проголосують в парламенті, а тоді, коли він отримає підтримку людей, які стояли на Майдані”. Арсеній Яценюк нагадав, що з цього питання вчора відбулося засідання з представниками Майдану, а сьогодні відбудеться наступне засідання. “Усвідомлюємо, що будуть складності, щоб поєднати і фаховість уряду, і представництво Майдану, але тут треба вибирати єдиний принцип прозорості і довіри одне до одного”.

“Закликаю політичні сили демократичного спрямування не торгуватись за посади, а боротись за країну. Усвідомлюю, як складно формувати уряд в сьогоднішніх умовах. Це – уряд не політичного представництва, а народного представництва. А політики можуть тільки юридично освятити цей уряд», – наголосив він.

«Всіх закликаю, що це не розподіл посад. Це не розподіл сфер впливу – кого представили, а кого ні. Це розподіл тільки одного – відповідальності за долю країни», – додав Арсеній Яценюк.
“Перед цим урядом будуть неймовірні виклики. І треба відверто говорити, що ті, хто ідуть в цей уряд, з одного боку, рятують країну, з іншого – вони повинні бути свідомі того, що вони чинять політичне самогубство, які фактично на доволі тривалий час ідуть з політики”, – підкреслив голова Політради “Батьківщини”.

Відповідаючи на запитання щодо представлення в майбутній коаліції Партії регіонів, Арсеній Яценюк наголосив: “Вважаю, що в сьогоднішніх поліитчних умовах Партія регіонів, на якій відповідальність за ті події, що є в країні, не може бути учасником коаліції”.

Станіслав ГАЛИЦЬКИЙ,

«Українське Слово»