Головна небезпека для євреїв – це не націоналісти, а російські провокації

0
241

Головний рабин Києва та України, голова Об’єднання юдейських релігійних організацій України, член Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій Яків Дов Блайх, в ході прес-конференції в Нью-Йорку, заявив, що головну небезпеку для євреїв України представляють не надумані «українські націоналісти», а реальні російські провокації
Про це повідомляє сайт «Голос Америки». Рабин має намір зустрітися з держсекретарем США Джоном Керрі і запропонувати йому провести саміт G7 в Києві – щоб таким чином США продемонстрували свою солідарність з Україною і з українським народом.
«Ми очікуємо, що будуть провокації. Ми очікуємо, що росіяни захочуть виправдати своє вторгнення в Україну. Вони вже зараз заявляють в ЗМІ, що бандерівці бігають і нападають на синагоги – але нічого такого немає. Можуть бути провокації – хтось може переодягнутися українським націоналістом і почати бити євреїв. Я не побоюся цього порівняння – так робили нацисти під час аншлюсу Австрії”, – сказав Блайх американським журналістам.
За словами рабина, незважаючи на посилені заяви російських ЗМІ, антисемітських акцій на Україні практично не спостерігається. Він нагадав, що в Криму лише після введення російських військ був здійснений перший акт антисемітського вандалізму. Нагадаємо, свастики і написи «Смерть жидам» були виявлені 28 лютого на двері і фасаді синагоги «Нер-Тамид» в Сімферополі.