Кремль провокує ескалацію

0
404

Ситуація на Донбасі залишається складною і має ознаки подальшого загострення.
Минулого тижня бойовики здійснили 565 обстрілів позицій українських військ і населених пунктів. Лише 21 червня бандформування 85 разів відкривали вогонь. Епіцентром напруженості залишається Донецький напрямок.
Значне накопичення ворожої важкої техніки, танків, РСЗВ, ствольної артилерії на лінії розмежування свідчить про перехід Кремля до нової стадії ескалації військового конфлікту на Донбасі.
Разом із тим у терористів є серйозні проблеми з живою силою, оскільки вони зазнають колосальних утрат убитими й пораненими.
Починаючи з подій у Мар’їнці бойовики недорахувалися у своїх лавах понад 400 чоловік убитими і близько 800 пораненими. Морги і лікарні Донецька і Луганська переповнені. Поранені лежать усюди, навіть у приймальних відділеннях на підлозі. Лікувати нічим, антисанітарія, розпач та хаос.
Тож Путіну потрібні маленькі перемоги для ментально-психологічного впливу на невдоволене населення окупованих територій і самих терористів. Тому висока ймовірність того, що російська влада знову застосує регулярні частини своїх збройних сил для спроби прориву у глиб нашої територіі на кількох ділянках лінії фронту.
Нагадаємо, що нині кадрових військовослужбовців російської армії на території України понад 10 тисяч. За прогнозами військових фахівців, найпевніше, це буде удар на Широкине — Лебединське, Мар’їнку — Артемівськ, Станично-Луганське — Щастя.
Ще одним доказом «невтручання» Росії в українську політику є «зізнання» Гіркіна-Стрєлкова на прес-конференції, де він оприлюднив один із підступних намірів північного сусіда. «План був такий, що ми повертаємо до складу України дві автономії — Донецьку та Луганську на чолі з нашими ставлениками. За це Україна де-факто визнає перехід Криму до Росії. Потім ми починаємо поступово повертати все на круги своя. Санкції починають поступово скасовуватися. Все стає, як було, плюс Крим», — просторікував колишній ватажок бойовиків «ДНР». За таким планом Україна стала б федеральною державою і з автономним Донбасом у складі з’явився б «запобіжник на її входження в НАТО». Якщо послухати цього надто балакучого колишнього вояка-невдаху, то Росія мала отримати у вигляді регіонів-союзників важелі впливу на Київ. І все знову заспокоїлося б на міждержавному рівні: можна далі їздити в Ніццу, літати в Лондон, виводити гроші та продавати ресурси за папірці, які відправляти назад у швейцарські банки. «Чотири місяці тому наступ було зупинено у рамках реалізації цього плану. За цей час українські війська посилилися втричі. Ми маємо ту ж ситуацію, що й восени, тільки в три рази гірше. Це провал», — підсумував Гіркін.
А тим часом до сумновідомого Іловайська, який знаходиться на окупованій території, у вихідні РФ «підкинула» «шахтарям» чотири вагони боєприпасів за посередництва «Російської залізничної дороги».
22 червня продовжено дію економічних санкцій проти Росії до 31 січня 2016 року з метою повної реалізації Мінських угод.
 Тим часом посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що його країна і надалі допомагатиме Збройним силам України, поки російський агресор не піде геть із території сусідньої держави.
Тарас ЗДОРОВИЛО