Ліквідація хаосу

0
427

Після нещодавньої стрілянини на Закарпатті, спричиненої боротьбою за розподіл контрабандних потоків, що підняло на вуха всю країну, Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк наказав Міністерству внутрішніх справ розслідувати факти контрабанди і зловживань на митниці та порушити кримінальні справи. Окрім цього, урядовець прийняв рішення терміново очистити митну систему Закарпаття, «вимивши» з неї абсолютно всі кадри. «За рішенням керівництва Державної фіскальної служби, весь керівний склад Закарпатської митниці усунено від виконання обов’язків для проведення службової перевірки фактів корупції на митниці, — повідомили у ДФС. — Для забезпечення функціонування митниці голова уряду доручив скерувати в область співробітників митниці з інших регіонів».
Водночас Президент Петро Порошенко скликав термінове засідання РНБО, де заявив, що МВС, СБУ та інші правоохоронці повинні роззброїти всі незаконні збройні формування, адже жодна політична сила в Україні не повинна мати у своєму підпорядкуванні озброєних загонів. «Жорстке і принципове розслідування всіх, хто до цього причетний. Обшуки, затримання і пряма кримінальна відповідальність. Не допоможуть ні депутатські мандати, ні зв’язки у владі», — наголосив Президент.
Щодо самого Мукачева, то в місті наразі відмінено всі масові заходи, включаючи навіть вручення дипломів у МДУ, тривають пошуки бійців «Правого сектору», які, за словами місцевих жителів, досі переховуються у лісах. Утім, як повідомив Дмитро Ярош, двоє бійців «Правого сектору» вийшли до представників СБУ, щоб дати свідчення слідчим і створити «вичерпну картину для слідства». Лідер ПС запевнив: «Аби зберегти спокій та не допустити подальшого загострення, ми працюємо спільно з СБУ та Антитерористичним центром».
А тим часом, переймаючись мукачівськими перипетіями, поліція і прикордонна служба Словаччини вирішили запровадити на кордоні з Україною режим підвищеної безпеки. «Оскільки Мукачево розташоване лише за кілька десяткiв кілометрів від словацького кордону, поліція Словаччини відразу після інциденту вжила необхідних заходів безпеки, — повідомив речник Міністерства закордонних справ Словаччини Петер Стано. — Вони включають, зокрема, збільшення кількості патрулів, спорядження для поліції і прикордонників, а також інші заходи, спрямовані на забезпечення безпеки громадян Словаччини та захист словацько-українського кордону».
Валерія НАЛИВАЙКО