МОЛИТВА СТАРЦЯ САВВИ ПІД ЧАС ЦІЛУВАННЯ ХРЕСТИКА

0
318

molytvastarcja_401«Пролий, Господи, краплі Найсвятішої Крові Твоєї в моє серце, що висохло від пристрастей і нечистот душевних і тілесних. АМІНЬ. Ти, що керуєш долями, спаси мене і родичів моїх, знайомих та друзів моїх   (називаємо імена)».

Хрест – це реальна сила. Ним звершувались і звершуються багато чудес. Але непоборною зброєю і всепереможною силою хрест стає лише за умови віри і благоговіння. «Хрест не робить чудес у вашому житті. Чому? – запитує святий праведний Йоан Кронштадтський і сам же дає відповідь: – Через невір’я ваше». Надіваючи на груди натільний хрест чи осіняючи себе хресним знаменням, ми, християни, свідчимо про те, що готові нести хрест без нарікань, смиренно, добровільно, з радістю, бо любимо Христа і хочемо співстраждати з Ним, заради Нього. Без віри і благоговіння не можна осіняти себе чи інших хресним знаменням.

Все життя християнина, від дня народження до останнього подиху на землі, і навіть після смерти, супроводжується хрестом. Хресним знаменням осіняє себе християнин, коли прокидається від сну (треба привчити себе, щоб воно було першим рухом) і при відході до сну – останнім рухом. Християнин хреститься перед і після навчання, перед виходом на вулицю, перед початком кожної справи, перед прийняттям ліків і взагалі на початку кожного шляху…

Хресне знамення треба творити з увагою і страхом, з трепетом і благоговінням. (Ставлячи на чоло три великі пальці, говори: «во ім’я Отця», потім, опустивши руку на груди, говори: «і Сина», переносячи руку на праве плече, потім на ліве, говори: «і Святого Духа». Зробивши на собі це святе знамення хрест, закінчи словом: «амінь». Коли зображаєш на собі хрест, можеш говорити: «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене, грішного (грішну). Амінь»). Демони, як пише преподобний Симеон Новий Богослов, бояться образу хреста і не можуть витерпіти, коли бачать, як хтось зображає знамення – хреста на собі чи в повітрі, і втікають від нього.

«Якщо ти будеш завжди використовувати святий: Хрест як допомогу собі, то „не станеться з тобою зло, і язва не наблизиться до житла твого»(Іс. 90,10) Замість щита захищай себе Чесним Хрестом запечатай ним свої органи і серце. І не лише рукою осіняй себе хресним знаменням, а в думках осіняй ним усяке своє заняття, і вхід свій, і вихід свій у будь-який час, і сидіння своє, і вставання, і постіль свою, і будь-яке служіння… Бо дуже міцна це зброя, і ніхто не може ніколи завдати тобі шкоди, якщо ти ним захищений» (преподобний Єфрем Сирін).

Слава, Господи, Хресту Твоєму Чесному!

Сторінку підготувала Марічка ДОБРОВОЛЯ